Z mistrzostw Polski wróciła z dwoma medalami

09:11, 09.01.2017 J.K.
Skomentuj (od lewej) Ola Wierzbowska, Martyna Kubka, Zuza, Carolina Cerowska (od lewej) Ola Wierzbowska, Martyna Kubka, Zuza, Carolina Cerowska

Dwa medale Halowych Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym powędrowały do zawodniczki ITT Goplania Inowrocław - Zuzanny Szczepańskiej. Zawody odbywały się w Pabianicach.

Brązowy medal w grze pojedynczej wywalczyła po wygranych rozgrywkach z: Ines Maciejczyk [MKT Łódź] 6/4 6/1, Kają Chmielowską [Tenis Częstochowa] 6/0 6/1, i Laurą Duhl [Advantage Bielsko-Biała] 4/6 6/3 7/6 (4). Niestety w walce o srebro uległa KUBCE Martynie [GKT Nafta Zielona Góra] 6/0 6/1.

Srebrny medal natomiast został zdobyła wraz z partnerką Caroliną Cerowską [STK Sopot] w grze podwójnej po rozegraniu meczy kolejno z parami: Aleksandra Jeleń [KT Legia Warszawa]/Nikola Okopniak [Klub Tenisowy Szczawno-Zdrój] 3/6 6/2 14/12, Martyna Szynkowska [UKS RP SPORT Olsztyn] / Wiktoria Uzarek [STK Sopot] 6/3 6/1, Weronika Pociej [KT Legia Warszawa]/ Julia Wędrocha CHTT 7/6 (2) 6/1. W finale uległy Martynie Kubce [GKT Nafta Zielona Góra]/ Aleksandrze Wierzbowskiej [KKS Olsza] 2/6 2/6.

Tak udane występy na mistrzostwach Polski są zwieńczeniem ciężkiej pracy, zwłaszcza ostatnich 3 miesięcy, podczas których Zuza intensywnie mogła trenować dzięki wparciu rodziny, tenisowego zespołu i przyjaciół. Przy tej okazji należy tez wspomnieć, że przed Halowymi Mistrzostwami Polski Zuza doszła do finału OTK U16, który był rozgrywany w Sobocie koło Poznania.

Zuza od końca grudnia reprezentuje barwy ITT Goplania Inowrocław.