Cuiavia Inowrocław lepsza od Unii Janikowo

13:43, 03.06.2017 #InowrocławZawszeNaCzasie

Na Stadionie Miejskim piłkarze Cuiavii Inowrocław podejmują ekipę Unii Janikowo. Derbowe spotkanie budziło wiele emocji już przed pierwszym gwizdkiem. Mecze tych drużyn od zawsze elektryzują fanów, a atmosferę podgrzewa fakt, że oba zespoły radzą sobie ostatnio wyśmienicie.

Po 30 kolejkach podopieczni trenera Michała Nadolskiego zajmują 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 49 punktów. Warto zaznaczyć, że dokładnie tyle samo "oczek" mają na swoim koncie siódme Orlęta, jednak Biało-Zieloni legitymują się gorszym bilansem w bezpośrednich meczach.

Z kolei nasi rywale z Janikowa zgromadzili jak dotąd 39 punktów, co daje im 13. miejsce w tabeli - tuż nad kreską oznaczającą spadek z IV ligi. Co ciekawe - w przypadku spadku z III ligi Chemika Bydgoszcz, Unia Janikowo w tym momencie także pożegnałaby się z obecnym poziomem rozgrywkowym.

Biało-Zielone barwy przywdziewa aż czterech piłkarzy z przeszłością w janikowskim klubie. Mowa o Sebastianie Huliszu, Marcinie Piesiku, Michale Nadolskim i Mateuszu Brzóstowskim. Co ciekawe - ten ostatni jest wychowankiem Unii Janikowo, jednak oficjalny debiut w seniorskim futbolu zaliczył w Cuiavii. W przeszłości z Unią trenował także nasz bramkarz - Jakub Ciesielski, jednak ostatecznie zdecydował się on na grę w Inowrocławiu. Z drugiej strony w Unii Janikowo występują też byli zawodnicy Cuiavii - Damian Lewandowski, Patryk Jurkiewicz, Mikołaj Plewa i Kacper Kumor.

Początek spotkania o godz. 16.00.

WAŻNE!

Wszyscy kibice przyjezdni z Janikowa proszeni są o wchodzenie na stadion poprzez boczne wejście (od strony basenu) i po zakupie biletu udanie się do klatki przeznaczonej dla kibiców gości. Wejście główne (od strony Urzędu Miasta) udostępnione będzie tylko dla kibiców z Inowrocławia. Takie rozwiązanie znacznie usprawni wpuszczanie wszystkich sympatyków piłkarskich na stadion.

AKTUALIZACJA PO MECZU

W dzisiejszych derby powiatu pomiędzy Cuiavią Inowrocław a Unią Janikowo, lepsi okazali się inowrocławianie. Biało-Zieloni pokonali janikowian 2:1. Pierwsza bramka padła w 35. minucie spotkania po samobójczym trafieniu Tomasza Oczkowskiego. Wyrównał z rzutu karnego Jakub Losik i w 51. minucie meczu mieliśmy remis. Gola na miarę 3 punktów zdobył Ariel Jastrzembski w 66. minucie. Dokładnie 11 minut później słupek uratował przyjezdnych od utraty kolejnej bramki.