Cuiavia wygrywa z Wisłą Nowe. Ważne zwycięstwo na własnym boisku

16:29, 12.08.2017 #InowrocławZawszeNaCzasie

O godz. 16:00 rozpoczął się mecz 2. kolejki rozgrywek IV ligi. Piłkarze Cuiavii Inowrocław na własnym stadionie podejmują Wisłę Nowe. Po falstarcie w Mogilnie Cuiavia z pewnością walczyć będzie o zwycięstwo.

Przed meczem piłkarze Cuiavii wzięli też udział w krótkiej sesji fotograficznej. Udało nam się też zamienić kilka słów z trenerem Michałem Nadolskim.

[WIDEO]217[/WIDEO]

Pierwsze zwycięstwo Cuiavii Inowrocław w sezonie 2017/18 stało się faktem. Podopieczni trenera Michała Nadolskiego pokonali dzisiaj przed własną publicznością Wisłę Nowe - 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 5 minucie Piotr Timm, który popisał się fenomenalnym uderzeniem z dystansu. Warto wspomnieć, że nasz zespół w przekroju całego spotkania był stroną dominującą i gdyby był skuteczniejszy, to zwycięstwo mogło być okazalsze.

CUIAVIA INOWROCŁAW - WISŁA NOWE1:0 (1:0)
Timm 5'

Skład Cuiavii: Piesik - Timm, Kucharski, Marczyński, Kruszewski, Hulisz, Jastrzębski, Majchrzak (Barczewski 72'), P.Wiśniewski, Kruszczyński (Brzóstowski 69'), Słupski.

Piłkarze Cuiavii Inowrocław po nieudanej inauguracji rozgrywek IV ligi w sezonie 2017/18 mieli doskonałą okazję do zdobycia pierwszych punktów. Do Inowrocławia przyjechała bowiem Wisła Nowe, która w pierwszej kolejce uległa na własnym stadionie Kujawiance Izbica Kujawska aż 0:4.

Od początku spotkania gołym okiem widać było głód gry w szeregach Biało-Zielonych. Podopieczni trenera Michała Nadolskiego szybko narzucili swój styl gry i zepchnęli rywala do defensywy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 5 minucie piłkę przed polem karnym przyjął Piotr Timm, który zdecydował się na oddanie strzałów w odległości około 20-25 metrów od bramki gości. Uderzenie było na tyle precyzyjne, że wpadło "za kołnierz" rozpaczliwie interweniującego bramkarza Wisły - było 1:0 dla Cuiavii. W 11 minucie nasz zespół był bliski podwyższenia prowadzenia - po zamieszaniu w polu karnym gości piłka spadła pod nogi Dariusza Słupskiego, który będąc 5 metrów przed bramką przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Pod koniec pierwszego kwadransa gry swoją okazję mieli także przyjezdni - po prostopadłym podaniu w dobrej sytuacji znalazł się Michał Horna, jednak jego strzał w świetnym stylu obronił Marcin Piesik. Minuty upływały, a Cuiavia mimo prowadzenia nadal przeważała. W 31 minucie indywidualny rajd lewą stroną przeprowadził Sebastian Hulisz, który dośrodkował wprost na głowę Michała Kruszczyńskiego. Niestety, nasz napastnik minimalnie chybił. W pierwszej połowie swoją szansę miał jeszcze Patryk Wiśniewski, jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz Wisły. Ostatecznie, mimo wielu sytuacji nasz zespół prowadził do przerwy z Wisłą Nowe "tylko" 1:0.

Początek drugiej połowy należał do przyjezdnych, którzy zaczęli grać ofensywniej, a zagrożenie pod naszą bramką stwarzali głównie poprzez stałe fragmenty gry. I właśnie w taki sposób Wisła była bliska wyrównania w 64 minucie - po dośrodkowaniu z prawej strony jeden z zawodników przyjezdnych główkował, a piłka trafiła w słupek i wyszła w boisko. W tej sytuacji mogliśmy mówić o dużym szczęściu. Chwilę później z rzutu wolnego próbował podwyższyć wynik Sebastian Hulisz, jednak minimalnie przestrzelił. W ostatnich 20 minutach dogodne sytuacje na trafienie do siatki rywala mieli: Bartłomiej Kruszewski i Mateusz Brzóstowski. Ten pierwszy oddał nieznacznie niecelny strzał głową, natomiast Mateusz, znajdując się w polu karnym gości, posłał piłkę kilka centymetrów nad poprzeczką. Doliczony czas gry Wisła Nowe zmuszona była grać w 10, gdyż Łukasz Szpankiewicz ukarany został drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką z powodu taktycznego faulu przerywającego naszą kontrę. Ostatecznie, mimo dużej przewagi, nasz zespół pokonał Wisłę Nowe skromnie - 1:0. Niemniej jednak cieszy pierwsza wygrana Cuiavii w sezonie 2017/18!

W ramach trzeciej kolejki IV ligi piłkarze Cuiavii Inowrocław udadzą się do Bydgoszczy, gdzie 19 sierpnia o godzinie 11:00 stoczą bój z beniaminkiem rozgrywek - Polonią.