Takich fachowców nam trzeba. Uczeń Budowlanki Mistrzem Polski

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 17:35, 05.02.2018 Reporter ki24.info

Kolejny raz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnym nr 5 ma powód do dumy. Wiktor Wiechecki - uczeń II klasy Szkoły Branżowej, pokonał 2500 konkurentów i wywalczył tytuł Mistrza Polski.

Podczas zmagań na Międzynarodowych Targach Poznańskich BUDMA Wiktor Wiechecki zdobył tytuł Mistrza Polski w kwalifikacji B.07 - Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych. Na etapie okręgowym młody fachowiec pokonał aż 310 innych uczniów, by na przełomie stycznia i lutego zmierzyć z 5 uczestnikami finału centralnego XLVII Edycji Turnieju Budowlanego Złota Kielnia.

Uczestnikami turnieju byli uczniowie 70 szkół z całej Polski. Wiktor okazał się najlepszy wśród posadzkarzy. Do turnieju, który jest wpisany na listę MEN i ma uprawnienia do zwolnienia z egzaminu pisemnego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, Wiktor do części teoretycznej przygotowywał się pod okiem nauczycielki Joanny Wiśniewskiej. Spod jej ręki wyszło już 5 mistrzów, 17 laureatów i 7 finalistów.  Praktyczne umiejętności nasz posadzkarz zdobywał szkoląc się w firmie Pawła Wiecheckiego.

Warto przypomnieć, ze w zeszłym roku Wiktor zajął drugie miejsce w Polsce w kwalifikacji B.18 - Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich i dzięki jeszcze dwóm laureatom „Budowlanka” z Inowrocławia wywalczyła tytuł Najlepszej Szkoły Turnieju. Wiktor oprócz tytułu otrzymał dodatkowo nagrody rzeczowe, które ufundowali sponsorzy turnieju.