Zamknij

Cuiavia zastopowała Start Warlubie. Efektowna wygrana Biało-Zielonych

13:11, 20.05.2017 #InowrocławZawszeNaCzasie
Skomentuj

Dziś o godzinie 16:00 piłkarze Cuiavii Inowrocław na własnym boisku rozpoczną zmagania ze spadkowiczem z III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej - Startem Warlubie.

Po 28 kolejkach podopieczni trenera Michała Nadolskiego zajmują 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 43 punktów. Warto dodać, że na ten wynik w znacznej mierze wpływa świetna dyspozycja Biało-Zielonych w kwietniu i maju. W ostatnich spotkaniach ligowych Cuiavia zanotowała na swym koncie 4 wygrane i 2 remisy. Dzięki temu drużyna zdołała awansować z 11. na 8. miejsce.

Zawodnicy Startu Warlubie to spadkowicze z III ligi, w której grali jeszcze w sezonie 2015/16. Obecnie drużyna Startu plasuje się na 4. miejscu w tabeli z 52 punktami. Warto dodać, że to właśnie nasz jutrzejszy rywal zafundował Cuiavii najwyższą porażkę w tym sezonie. W rundzie jesiennej inowrocławianie ulegli na wyjeździe Startowi aż 1:6.

Arbitrem spotkania Cuiavia - Start będzie Krzysztof Kanclerz. Na linii asystować mu będą: Marcin Modry i Maciej Gebler. Cała trójka sędziowska pochodzi z Bydgoszczy.

Wszystkich kibiców zapraszamy na Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków.

Aktualizacja po meczu

Cuiavia Inowrocław pokonuje Start Warlubie 4:2 (0:1)

Początek meczu nie zwiastował szczęśliwego finału. W 23. minucie Adam Reise strzelił bramkę dla Startu i jednobramkową przewagą gości zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Druga odsłona spotkania to koncertowa gra Cuiavii. Najpierw Patryk Wiśniewski zdobywa wyrównującą bramkę w 56. minucie, a 10 minut później Dariusz Słupski dorzucił drufie trafienie. Formalności dopełnił Mateusz Brzóstowski, który na 10 minut przed zakończeniem spotkania zdobył trzecią bramkę dla Biało-Zielonych. 87. minuta to ponownie Reise w akcji i gol na 3:2. Cuiavia trzymała jednak ciśnienie do końca meczu i na minutę przed jego zakończeniem Marcin Wiśniewski ustalił wynik na 4:2.

Choć dzisiejszy mecz niczego nie zmieniał w sytuacji Cuiavii, cieszyć może ambitna gra do końca i pewna wygrana.