Kościelec najlepszy w powiecie w szczypiorniaka

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 12:30, 14.11.2018 Reporter ki24.info Aktualizacja: 12:30, 14.11.2018

Ekipa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu wywalczyła tytuł mistrzowski zdobywając złote medale Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców.

W decydującym boju pokonali odwiecznego rywala zespół Ekonomika 8:7, zdobywając zwycięską bramkę na sekundę przed końcem spotkania. Mecz finałowy był widowiskiem bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie sportowym, a prowadzenie w tym pojedynku zmieniało się co chwilę. Brązowe medale wywalczyli reprezentanci Konopy, którzy zwyciężyli chłopaków z Budowlanki 9:4.

W ekipie mistrzowskiej na wyróżnienie zasłużyli: Hubert Płachecki - najlepszy strzelec turnieju finałowego oraz Patryk Karolewski - najlepszy obrońca mistrzostw, który zatrzymał strzelców ZSP nr 4 Inowrocław. Trenerem mistrzowskiej ekipy jest Piotr Gapiński.

Warto dodać, że drużyna z Kościelca awansowała do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w Tucholi.