Zamknij

Świetny finisz Cuiavii i pucharowy awans. Ależ oni to zrobili!

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 18:39, 16.09.2020 Reporter ki24.info Aktualizacja: 18:05, 17.09.2020
Skomentuj

Za nami mecz trzeciej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Cuiavia Bank Spółdzielczy Inowrocław pokonała Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie 3:2 (0:1). Początek meczu nie zwiastował pomyślnego zakończenia, ale Biało-Zieloni pokazali charakter i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Przez pierwsze dwa kwadranse gra Cuiavii przypominała bicie głową w mur - bez pomysłu i inwencji. To musiało zakończyć się bramką gospodarzy i tak też się stało. W 30. minucie Kujawskie Pogranicze prowadziło 1:0. Takim wynikiem utrzymał się do przerwy. Po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą połowę spotkania nadal na boisku nie działo się nic godnego uwagi. Dopiero w 79. minucie gospodarze pokazali pazur i strzelili drugą bramkę. Wynik 0:2 na 11 minut przed końcem meczu, stawiał Cuiavię w jednoznacznej sytuacji na pozycji przegranej.

To, co zobaczyliśmy na boisku w ostatnich minutach spotkania, było tym, co w futbolu najpiękniejsze. Mimo dwubramkowej przewagi przeciwnika, Biało-Zieloni nie czekali na ostatni gwizdek sędziego. W 84. minucie Mikołaj Ruta zdobywa bramkę kontaktową, a 3 minuty później Jakub Nowakowski strzela wyrównującego gola. W końcu widzimy Cuiavię grającą w piłkę. Remis oznacza dogrywkę, ale Biało-Zieloni nie zwalniają tempa i w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisuje się ponownie Mikołaj Ruta (90 +3).

Zwycięstwo gwarantuje Cuiavii awans do czwartej rundy Pucharu Polski K-PZPN.