Zamknij

Za nami piłkarska sobota. Goplania demoluje Piasta, Cuiavia na remis z BKS-em

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 17:59, 21.05.2022 Mirosław Amonowicz Aktualizacja: 18:02, 21.05.2022
Skomentuj

W sobotnie popołudnie dwie inowrocławskie drużyny rozgrywały swoje ligowe spotkania. Zarówno Cuiavia, jak i Goplania grały dziś na wyjeździe.

Czwartoligowa Cuiavia Inowrocław zmierzyła się dziś z BKS Bydgoszcz. Bydgoszczanie w tabeli plasowali się tylko dwie pozycje niżej, niż Biało-Zieloni. Zapowiadało się więc wyrównane spotkanie.

Mecz Cuiavii zaczął się od pechowego samobójczego trafienia w 4. minucie. Mimo prób wyrównania wyniku, do przerwy nic się nie zmienia.

Wracamy na boisko. 55. minuta jest wyrównanie! Strzela Wiktor Majchrzak. W 69. minucie poprzeczka ratuje BKS przed utratą bramki. Remis 1:1 utrzymuje się do końca spotkania.

BKS Bydgoszcz - Cuiavia Inowrocław

1:1
(1:0)

Będąca ostatnio na fali wznoszącej Goplania Inowrocław do Złotnik Kujawskich na mecz z tamtejszym Piastem, jechała w roli murowanego faworyta. Piast to przedostatnia ekipa A-klasy.

Do 20. minuty na boisku w Złotnikach Kujawskich bez bramek. Dopiero trafienie Łukasza Bartoszkiewicza dało Goplanii prowadzenie. Niestety, z korzystnego wyniku cieszyliśmy się tylko 120 sekund. Na 1:1 trafia Marek Baranowski.

To, co działo się od 26. minuty spotkania, to Siwy-Show

Szymon Sobczak, bo o nim mowa, w ciągu 6 minut zaaplikował Piastowi aż 3 bramki (26', 30', 33').

To nie był jednak koniec strzelania. Przy stanie 4:1 dla Goplanii, na listę strzelców ponownie wpisuje się Bartoszkiewicz (37'). Mamy więc już 5:1 dla Goplanii. 45. minuta i jest szósty gol dla Biało-Niebieskich. Tym razem strzela Arkadiusz Makowiecki

Do przerwy Goplania demoluje Piasta 6:1.

Na drugą połowę trener Tomasz Wonorski wystawia kilku zawodników z ławki. Na murawie meldują się m.in. Dominik Kostrzak i Adam Rychłowski. Ten ostatni świetnie wchodzi w mecz, w 60. minucie strzelając siódmą bramkę dla Goplanii.

Okazuje się, że apetyt goplanistów na bramki jest dzisiaj nienasycony. 70. minuta - "Franek", czyli Łukasz Paczkowski pewnie wykorzystuje karnego. 8:1 dla Goplanii. To już jest pogrom!

Do końca meczu jeszcze 20 minut. Co tutaj się jeszcze wydarzy?

To niewiarygodne, jak gra dzisiaj Goplania. Kolejne bramki dorzucają Hubert Jabłoński i Krystian Makowiecki. Jest 10:1 dla inowrocławian.

Piast czeka na ostatni gwizdek, a Goplania strzela dalej. Drugi gol Arka Makowieckiego. Wynik jest niewiarygodny 11:1 dla Biało-Niebieskich. Krystian, młodszy z braci Makowieckich w 90. minucie strzela na 12:1.

Takim iście hokejowym wynikiem kończy się dzisiejsze spotkanie.