Za nami piłkarska sobota. Jak grały Cuiavia i Goplania?

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 18:00, 01.10.2022 . Aktualizacja: 09:42, 02.10.2022

Za nami sobotnie mecze piłkarskich drużyn z Inowrocławia. Zarówno Cuiavia, jak i Goplania, dzisiejsze spotkania rozgrywały na wyjazdach.

Cuiavia Inowrocław zmierzyła się dziś ze swoim sąsiadem z tabeli - Spartą Brodnica. Pojedynek trzeciej i czwartej drużyny od początku zapowiadał się na mecz o 6 punktów.

Już w 3. minucie sędzia pierwszy raz pokazał żółty kartonik zawodnikowi gospodarzy. Zacięta walka z obu stron poskutkowała faulem na kapitanie Biało-Zielonych. W konsekwencji Wiktor Majchrzak musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Dawid Jastrzębski.

Do końca tej części meczu ostra gra z obu stron i żółta kartka wpisana na konto Mateusza Wiśniewskiego z Cuiavii. Wynik nadal bezbramkowy i ten stan nie zmienia się przed końcem pierwszej połowy.

Po przerwie ciąg dalszy prób uzyskania przewagi bramkowej. Kolejny faul na kartkę. Tym razem w środku pola fauluje Dawid Jastrzębski

59. minuta i mamy prowadzenie Cuiavii. Jeden z naszych zawodników odbiera piłkę Sparcie w rejonie naszego pola karnego. Kilka podań, zamieszanie w jedenastce brodniczan i zimna krew Mateusza Kurtysiaka, dają nam bramkę.

Długo nie cieszyliśmy się z dobrego wyniku. 65. minuta i jest wyrównanie. Pięknym strzałem z kilkunastu metrów Grzegorz Domżalski pokonuje Pawelskiego. Jest 1:1.

72. minuta i następna kara indywidualna dla Cuiavii - żólta kartka dla Huberta Majtczaka.

Próbuje Cuiavia, próbuje Sparta, ale nadal 1:1. Sędzia dolicza dwie minuty, ale kolejnych bramek nie ma i spotkanie zakończy się podziałem punktów.

Sparta Brodnica - Cuiavia Inowrocław

1:1 (0:0)

[ZT]26641[/ZT]

Przed piłkarzami Goplanii dzisiaj trudne zadanie. W Wójcinie Biało-Niebiescy grali z wiceliderem - Tarantem.

Pierwsza połowa meczu wyrównana z lekką przewagą naszej drużyny. W 40. minucie wyśmienita okazja do zdobycia bramki. Po świetnej akcji Mikołaja Goczkowskiego i Krystiana Makowieckiego, Arkadiusz Makowiecki przestrzelił tuż nad poprzeczką.

Schodzimy na przerwę z wynikiem 0:0

Przed nami kolejnych 45 minut i od razu Goplania rusza do ataku. Marnujemy dobrą okazję do zdobycia bramki.

Co za pech! 52. minuta, rzut wolny zawodnik z Wójcina zamienia na bramkę i przegrywamy 0:1. Mijają kolejne minuty, a wynik wciąż ten sam.

Jest! 62. minuta piękną główką wyrównuje Arkadiusz Makowiecki. Mamy remis 1:1.

6 minut później Arek ponownie wpisuje się na listę strzelców, pewnie wykorzystując rzut karny. Tarant przegrywa z Goplanią 1:2. Do końca około 20 minut.

Walka trwa. Żadna z drużyn nie odstawia nogi, ale siła jest po stronie Goplanii. 90. minuta - Mikołaj Goczkowski powyższa na 1:3. Tego już nie można przegrać!

No i mamy hat-tricka w wykonaniu Arka Makowieckiego. W doliczonym czasie gry starszy z braci M. zdobywa swoją trzecią bramkę. Koniec! Jest wygrana!