KSK Ciech Noteć z drugą porażką. Nie tak miało to wyglądać

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 16:58, 02.10.2022 . Aktualizacja: 18:37, 02.10.2022

W meczu 2. kolejki rozgrywek koszykarskiej II ligi, KSK Ciech Noteć Inowrocław zmierzyła się dzisiaj z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Po inauguracyjnej porażce, inowrocławianie rozdrażnieni nieudanym otwarciem, przed meczem zapowiadali walkę na całego.

Pierwsza kwarta dzisiejszego spotkania mocno zweryfikowała możliwości naszego zespołu. Wyniku 32:18 nie spodziewał się zapewne nikt. Mimo, że w drugiej części meczu Noteć próbowała odrobić punkty, to ta kwarta również do tyłu - 20:17.

Na przerwę schodzimy ze stanem meczu 52:35.

Martwi wyjątkowo niska skuteczność Noteci. Przez pół meczu nasi uzyskali tylko 11 na 36 trafień z gry. To 30% skuteczność, przy 69% przeciwnika. W rzutach za 3 punkty notujemy tylko jedno trafienie na 15 prób.

Nie wygląda to dobrze, a przy takiej efektywności gry, zniwelować różnicę 17 punktów będzie niezwykle trudno. Dodajmy, że w najwyższe prowadzenie Tarnovii sięgało dotychczas 22 punktów.

Czas na drugą połowę spotkania

Trzecia kwarta wyrównana z minimalną punktową przewagą gospodarzy 21:20. Ostatnia odsłona zdecyduje o wszystkim. I tutaj Noteć, jaką chcielibyśmy oglądać zawsze. Szkoda, że przebudzenie przyszło tak późno. Tę część spotkania wygrywamy wysoko 17:32.

To jednak nie wystarczyło. Do szczęścia zabrakło 4 punktów. Tarnovia pokonuje Noteć 90:87.