Noteć Inowrocław wygrała z Cukrownikiem Tuczno

17:23, 03.09.2017 Zbigniew Dorsz/MKP Noteć Inowrocław
Skomentuj Fot. MKP Noteć Inowrocław Fot. MKP Noteć Inowrocław

W rozegranym w sobotę meczu mistrzowskim B klasy MKP Noteć Inowrocław pokonała w meczu wyjazdowym Cukrownika Tuczno 2:1 (1:0).

Mecz rozpoczął się po myśli zespołu z Inowrocławia - już w 3. minucie grający trener Kamil Matuszak zdobywa bramkę po rzucie wolnym. Od tej chwili Noteć kontroluje przebieg pojedynku praktycznie do końca pierwszej połowy spotkania. Po przerwie sędzia zaczyna kartkować zawodników z obydwu zespołów. Piłkarzom Noteci niestety zaczyna brakować sił po wyczerpującym środowym meczu Pucharu Polski z Unią Solec Kujawski.

W 65. minucie Noteć przeprowadza lewą stroną boiska szybką akcję zakończoną pewnym strzałem Kamila Zielińskiego i jest już 2:0. Sędzia nadal pokazuje kartki za drobne przewinienia. W całym meczu Cukrownik dostaje 5, natomiast Noteć 6 kartoników. W 70. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, otrzymuje Kamil Zieliński.

[ZT]6805[/ZT]

Łącznie z doliczonym czasem, drużyna Noteci gra 30 minut w osłabieniu. Na brawa zasłużył bramkarz Dawid Kowalski, który w pojedynku sam na sam obronił nogami strzał zawodnika z Tuczna.

Pomimo, że w końcowych fragmentach gry widać było, że zawodnicy Noteci opadli już z sił, mogli dwukrotnie podwyższyć wynik. Wszystko za sprawą efektownych akcji Wujkowskiego i Walczaka.

Po 111 minutach gry mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla MKP Noteć Inowrocław. Bramki dla zespołu Noteci zdobywali: Kamil Matuszak 3’ i Kamil Zieliński 65’, dla Cukrownika Maciej Maciejewski 72’.

Kolejne spotkanie Noteć rozegra w przyszłą sobotę, o godz. 16. Na własnym stadionie podejmować będzie drużynę Fregaty Polanowice.