MKP Noteć pewnie pokonuje Kolorowych Krusza Zamkowa

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 10:35, 08.10.2017 #InowrocławZawszeNaCzasie

Pewnym zwycięstwem Noteci Inowrocław zakończyło się sobotnie spotkanie o mistrzostwo B klasy z Kolorowymi Krusza Zamkowa. Niepokonana w rundzie jesiennej drużyna Kolorowych musiała w dniu dzisiejszym ulec lepiej zorganizowanej w grze ofensywnej drużynie Noteci.

Porażka z Notecią 3:1 (2:0) była pierwszą tej jesieni, rewelacyjnie grających gości z Kruszy Zamkowej. Prowadzenie dla drużyny trenera Kamila "Matuszaka zdobył po faulu w polu karnym na Danielu Wujowskim z rzutu karnego Patryk Mirek w 22’. Bramkę na 2:0 "do szatni" zdobył w 43’ Sebastian Walczak z podania głową Patryka Mirka.

Po przerwie zespól gości zerwał się do odrabiania strat z pierwszej połowy meczu i w pierwszych fragmentach gry omal nie strzelił kontaktowej bramki, ale sam na sam z zawodnikiem z Kruszy wyszedł obronna ręką nasz bramkarz Dawid Kowalski. W 55’ minucie ponownie po faulu w polu karnym na Danielu Wujkowskim sędzia dyktuje rzut karny, ale tym razem Patryk Mirek nie wykorzystuje go. W 70’ Kolorowi za sprawą Patryka Hesa z rzutu wolnego zdobywają kontaktową bramkę, ale radość w obozie przyjezdnych nie trwa długo, bo w 76’ Sebastian Walczak strzałem głową podwyższa wynik na 3:1. Zwycięstwo cieszy tym bardziej że odniesione z trudnym przeciwnikiem. Za tydzień Noteć zagra mecz na szczycie w Ostrowie z miejscowym Gromem.

Tekst: Zbigniew Dorsz