Falstart Cuiavii na otwarcie rundy wiosennej. Porażka z Wisłą Nowe

13:00, 24.03.2018 Reporter ki24.info Aktualizacja: 17:26, 24.03.2018

Dzisiaj o godz. 15:00 piłkarze Cuiavii Inowrocław wznowią rozgrywki w ramach IV ligi kujawsko-pomorskiej. Biało-Zieloni udadzą się na najdalszy wyjazd sezonu, by zmierzyć się z Wisłą Nowe.

Miejsko-Ludowy Klub Sportowy Wisła Nowe powstał w 1923 roku, co czyni go o zaledwie rok młodszym od Cuiavii. Zespół z miejscowości Nowe awansował do IV ligi kujawsko-pomorskiej przed rozpoczęciem sezonu 2016/17, a obecnie plasuje się w rozgrywkach na 13. miejscu z dorobkiem 21 punktów. Zawodnicy Wisły, w przeciwieństwie do Biało-Zielonych, zainaugurowali już rundę wiosenną obecnie trwającego sezonu, przegrywając na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska 1:3.

[ZT]8671[/ZT]

Biało-Zieloni zajmują obecnie w tabeli 16.miejsce i tracą do jutrzejszego rywala 8 punktów w tabeli, jednak z powodu odwołania zeszłotygodniowego meczu, mają rozegraną o jedną kolejkę mniej. Jutrzejszy mecz będzie zatem doskonałą okazją, by zmniejszyć dystans dzielący oba zespoły.

Mecz wyjazdowy z Wisła Nowe będzie okazją do debiutu dla przybyłych do Cuiavii w przerwie zimowej nowych zawodników: Michała Piernika, Ariela Jastrzembskiego, Andrey'a Gladysha, Davida Babayana, Adriana Maksymowicza, czy też Sławomira Roszaka. Niestety, przez dłuższy czas niezdolny do gry będzie Michał Sakwiński, który na oficjalny debiut będzie musiał jeszcze poczekać.

Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej podopieczni Michała Nadolskiego pokonali w Inowrocławiu Wisłę Nowe - 1:0. Wówczas jedynego gola spotkania zdobył w 5.minucie Piotr Timm.

#ZawszeNaCzasie

• Złe wiadomości napływają z Nowego. Cuiavia Inowrocław przegrywa wyjazdowe spotkanie z Wisłą 1:2.
  • Honorowe trafienie dla Biało-Zielonych zapisał na swym koncie Ariel Jastrzembski.
  • Kolejne spotkanie Cuiavia zagra 31 marca w Inowrocławiu. O godz. 11.00 podejmować będzie Polonię Bydgoszcz.