Walki wschodu nie są im obce. Udowodnili to po raz kolejny

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 09:49, 10.12.2019 Reporter ki24.info Aktualizacja: 09:58, 10.12.2019

Zawodnicy Sekcji Sztuk Walki IMAF ćwiczący na co dzień w Klubie KSM Rondo uczestniczyli w zawodach międzynarodowych w Moordorf i Emden w Niemczech. Sportowcy wrócili z imprezy ze sporą ilością medali.

Jakub Królik walcząc w konkurencji grappling kategorii jedenastolatków zdobył srebrny medal. Damian Kuźmiński i Konrad Wiktorowicz w licznie obsadzonej konkurencji Sport Kenjutsu junior wywalczyli kolejno pierwsze i drugie miejsce, a w konkurencji Kata Kobudo (Bo – długi kij) D. Kuźmiński zwyciężył, drugie miejsce zajął Kacper Kacprzak a na trzecim stopniu podium stanął Konrad Wiktorowicz. W konkurencji Kobudo młodzików Jakub Królik wywalczył brązowy medal.

Zawodnicy w tych zawodach reprezentowali nie tylko własny klub, ale również wystartowali pod szyldem Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki - IMAF Polska. Oprócz inowrocławian w kadrze znaleźli się zawodnicy z Łabiszyna i Świebodzina.

Nasi zawodnicy do Niemiec pojechali pod opieką trenera Kadry Sport Kenjutsu IMAF PL - Piotra Witkowskiego oraz instruktora klubowego Mariana Waszaka.