Znamy mistrzów powiatu w plażowej siatkówce

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 09:16, 11.06.2021 Mirosław Amonowicz Aktualizacja: 09:20, 11.06.2021

Na obiektach OSiR odbyły się pierwsze szkolne zawody sportowe po okresie pandemii w ramach Szkolnego Związku Sportowego. Były to Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Ponadpodstawowych w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców.

[FOTORELACJA]2647[/FOTORELACJA]

W zmaganiach wzięło udział 13 par (10 żeńskich i 3 męskie). Po ponad 5 godzinach zmagań wśród dziewcząt bezapelacyjnie najlepszymi zespołami okazały się ekipy II LO Inowrocław, których dwie drużyny dotarły do ścisłego finału i w rywalizacji zwyciężył zespół w składzie: Głodek J., Szczepaniak Z., i Lewicka A. pokonując koleżanki ze szkoły 2:1 (12:15, 15 :13, 11:4). Ekipa ta wywalczyła awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 16 czerwca w Toruniu. Trzecie miejsce w tejże rywalizacji wywalczyły dziewczęta z Kasprowicza, które po morderczej walce zwyciężyły ekipę z popularnego Kazika Kruszwica 2:1.

Wśród chłopców zwyciężył zespół z Kościelca, który kolejno pokonał dwa zespoły z Kruszwicy po 2:1 i wywalczył awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 17 czerwca w Świeciu.

W zawodach wzięły też udział ekipy z Ekonomika oraz Słowaka Kruszwica. Wszystkie najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe.