Sokół zatopił szpony w Noteci. Wracamy z Międzychodu z porażką

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 18:37, 15.01.2022 Mirosław Amonowicz Aktualizacja: 18:39, 15.01.2022

Niezwykle interesująco zapowiadało się sobotnie spotkanie dwóch ekip z czołówki tabeli koszykarskiej II ligi. KSK Ciech Noteć na wyjeździe mierzyła się dziś z Sokołem Międzychód.

Obie ekipy mają apetyt na awans do I ligi. Zarówno Noteć, jak i Sokół, w tym sezonie prezentują się naprawdę nieźle. Jak zakończy się dzisiejszy mecz? Oby podobnie do tego z rundy jesiennej, kiedy to inowrocławianie okazali się lepsi.

Pierwsza kwarta dla nas! Krótkie prowadzenie gospodarzy na początku meczu, a potem Noteć wskoczyła na właściwe obroty. Wygrywamy 16:24. W drugiej odsłonie coś się zacięło w drużynie Biało-Niebieskich. Mnóstwo strat pod koszem i brak skuteczności, sprawiają, że ta kwarta zdecydowanie dla Sokoła 20:10. W meczu minimalne prowadzenie ekipy z Międzychodu 36:34. Miejmy nadzieję, że po przerwie Noteć wróci do gry.

Czas na trzecią kwartę. Nie wygląda to dobrze. Punktują gospodarze, a Noteć przez dłuższy czas sprawia wrażenie, że zapomniała, jak się gra. Na szczęście, kończymy nieznaczną przewagą Sokoła 18:15. W meczu mamy 54:49. Przed nami decydujące starcie.

Noteć rusza z odrabianiem strat. Do końca 6 minut, a na tablicy wyników remis 54:54. I znowu to samo - brak skuteczności, straty i Sokół ponownie na prowadzeniu. Już 9 punktów przewagi gospodarzy. Czy zdążymy dogonić wynik? Zapowiada się nerwowa końcówka. Ależ Sokołowi dzisiaj wszystko wychodzi - 14 punktów na 2 minuty przed końcem zdaje się być nie do odrobienia.

Koniec! Sokół Międzychód pokonuje KSK Ciech Noteć Inowrocław.