Cuiavia Inowrocław wygrywa derby z Unią Gniewkowo

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 17:05, 19.03.2022 Mirosław Amonowicz Aktualizacja: 17:25, 20.03.2022

Po efektownym zwycięstwie na otwarcie rundy wiosennej, wzmocniona sukcesem i nowymi zawodnikami Cuiavia Inowrocław, zmierzyła się dzisiaj z Unią Gniewkowo.

Po osiemnastu seriach spotkań Biało-Zieloni są na 12. miejscu w tabeli i mają w dorobku 20 punktów.  Dwie lokaty niżej od inowrocławian plasuje się Unia Gniewkowo. W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 piłkarze Cuiavii Inowrocław pokonali przed własną publicznością Unię Gniewkowo - 3:0. Wówczas dwa gole zdobył Błażej Wyrkowski, a jedno trafienie dołożył Kacper Maciejewski.

Zaczynamy mecz na stadionie w Gniewkowie. Od początku spotkania Cuaivia z lekką przewagą. Już w 12. minucie była szansa na gola. Po błędzie bramkarza Unii, nasz zawodnik nie wykorzystuje sytuacji i zamiast do pustej bramki trafia w obrońcę gospodarzy. Miejmy nadzieję, że Biało-Zieloni ustawią celowniki właściwie.

Jest! 21. minuta i Cuiavia wychodzi na prowadzenie. Podanie Kulaka na bramkę zamienia Patryk Kozłowski.

Do końca pierwszej połowy Cuaivia nieco lepsza od Unii, ale nie dokumentuje tego kolejnymi bramkami. Po żółtej kartce otrzymali za to zawodnicy każdej z drużyn. Schodzimy na przerwę.

Wracamy na boisko na drugą połowę. Ta część spotkania pod lekkie dyktando Cuiavii.

Na kilkadziesiąt sekund przed końcem Wyrkowski marnuje setkę. Sędzia dolicza 3 minuty do podstawowego czasu gry. Jeszcze żółta kartka dla Maciejewskiego i koniec.