Inowrocław - kronika policyjna, kryminałki, wypadki, na sygnale

Zamknij
KI24.INFO:

Na sygnale

Inowrocław - kronika policyjna, kryminałki, wypadki, na sygnale. Informacje #ZawszeNaCzasie. Zdjęcia z wypadków, pożarów i innych zdarzeń.

Pierwszy letni weekend przyciągnął nad jeziora wielu mieszkańców korzystających z wysokich temperatur. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali policjanci z Pakości i Kruszwicy, wspierani przez strażaków. Podczas działań ujawniono jednak sytuację, która może mieć poważne konsekwencje dla rodziców pozostawiających dzieci bez odpowiedniego nadzoru.
Niedzielny wieczór przyniósł poważne utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 251. W Wielowsi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego poszkodowanych zostało sześć osób. Skala zdarzenia sprawiła, że na miejsce skierowano liczne siły ratownicze, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez policję.
Ten weekend przyniósł kilka niebezpiecznych sytuacji na drogach regionu, choć tym razem obyło się bez osób poszkodowanych. Policjanci interweniowali przy trzech kolizjach, do których doszło w różnych miejscowościach powiatu. W każdym przypadku przyczyną były błędy kierujących, a sprawcy zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.
„Woda to żywioł – chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią. Każdego roku dochodzi do utonięć, którym można zapobiec. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych” - zaznaczyła w niedzielnym wpisie policja, przypominając numer alarmowy 112.
Chwila nieuwagi wystarczyła, by 9-letni chłopiec samodzielnie opuścił dom i znalazł się na ulicy bez opieki. Dziecko zauważył policjant z inowrocławskiej komendy, który w tym czasie nie pełnił służby. Dzięki jego reakcji chłopiec bezpiecznie wrócił do mamy, a cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.
Około godz. 15.00 w Latkowie w okolicy węzła obwodnicy Inowrocławia doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Zderzyły się Toyota i BMW. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej, policję i zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych, ale w rejonie kolizji przez kilkadziesiąt minut występowały spore utrudnienia w ruchu. W tej chwili droga krajowa nr 15 jest całkowicie przejezdna.
Policjanci zlikwidowali proceder związany z przechowywaniem części pochodzących z kradzionych samochodów. W sprawie zatrzymano 48-letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego, który usłyszał aż 110 zarzutów. Śledczy ustalili, że zabezpieczone elementy pochodziły z pojazdów utraconych w Polsce i innych krajach Europy. Sprawa jest rozwojowa, a funkcjonariusze nadal prowadzą czynności.
Mężczyzna został zatrzymany po nocnej interwencji i usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy oraz kierowania wobec nich gróźb pozbawienia życia. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a zgodnie z przepisami grozi mu kara do 3 lat więzienia. Do zdarzenia doszło podczas interwencji związanej ze spożywaniem alkoholu. Policjanci musieli obezwładnić agresywnego 28-latka.
Prędkość znów okazała się kosztowna dla jednego z kierowców poruszających się po drogach powiatu inowrocławskiego. Podczas kontroli drogowej policjanci ujawnili poważne przekroczenie obowiązujących limitów. Konsekwencje dla 29-latka były natychmiastowe. Oprócz wysokiego mandatu stracił również uprawnienia do kierowania pojazdami.
Mieszkaniec powiatu radziejowskiego stracił 10 tys. złotych, które przekazał wykonawcy na poczet prac budowlanych. Zlecenie nie zostało zrealizowane, a kontakt z wykonawcą urwał się. Po kilku miesiącach policjanci zatrzymali podejrzanego i przedstawili mu zarzut oszustwa.
Bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą ma zostać wzmocnione dzięki nowemu wyposażeniu radziejowskiej policji. Funkcjonariusze otrzymali nowoczesną łódź patrolowo-ratowniczą, która będzie wykorzystywana podczas służby na największych akwenach powiatu. Zakup został sfinansowany ze środków samorządowych w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej.
Ponad 1450 kierowców zostało skontrolowanych podczas akcji „Trzeźwy poranek” prowadzonej na drogach powiatu inowrocławskiego. Policjanci ujawnili cztery osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po alkoholu. Wśród zatrzymanych był kierowca, który miał w organizmie aż 1,8 promila alkoholu.
Uczciwa postawa jednego z mieszkańców regionu sprawiła, że zagubiony portfel szybko wrócił do właścicielki. W środku znajdowały się nie tylko dokumenty, ale również ponad dwa tysiące złotych. Dzięki szybkiej reakcji znalazcy i sprawnemu działaniu policjantów sprawa zakończyła się jeszcze tego samego dnia.
Mundurowi z Kruszwicy oraz Państwowej Straży Rybackiej przeprowadzili cykliczne działania profilaktyczne na wodach Jeziora Gopło. Głównym celem wspólnych patroli było przeciwdziałanie nielegalnemu połowowi ryb, ochrona okolicznej przyrody oraz dbanie o bezpieczeństwo osób wypoczywających w rejonie akwenu. W trakcie akcji zweryfikowano uprawnienia wędkarzy i skontrolowano załogi kilku łodzi, co zakończyło się nałożeniem mandatów oraz pouczeń.
Dziesiątki zgłoszeń od mieszkańców dotyczących nieprawidłowego parkowania doprowadziły do wspólnej akcji policjantów i strażników miejskich. Służby pojawiły się na jednym z inowrocławskich osiedli, gdzie od miesięcy wskazywano problemy z pozostawianiem samochodów w miejscach utrudniających ruch pieszych. Kontrole szybko potwierdziły, że problem nie zniknął. Efektem były mandaty, pouczenia i wezwania do wyjaśnienia spraw.