Zamknij

W derbach Cuiavia z Notecianką podzieliły się punktami

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 14:46, 15.05.2022 Mirosław Amonowicz Aktualizacja: 19:09, 15.05.2022
Skomentuj

ki24.info

Tylko u nas!

W niedzielne południe na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków Cuiavia Inowrocław podejmuje dziś beniaminka IV ligi kujawsko-pomorskiej – Noteciankę Pakość.

Przed derbowym spotkaniem gospodarze zajmują 12., a goście 9. miejsce w ligowej tabeli. Mecz będzie z pewnością niezwykle atrakcyjnym widowiskiem dla kibiców ze względu na lokalną, sportową rywalizację obu klubów.

Większy komfort mają przed niedzielnym spotkaniem zawodnicy Notecianki Pakość, których pozycja przez większą część sezonu oscyluje w okolicy środka tabeli. W Cuiavii dodatkowo za żółte kartki pauzują Patryk Kozłowski i Bartosz Burzyński. W barwach Notecianki zabraknie z kolei "wykartkowanego" Przemysława Strzesaka.

[FOTORELACJA]3094[/FOTORELACJA]

Pierwsza połowa meczu mogła się podobać kibicom obu drużyn. Z obu stron sporo ciekawych akcji i dużo walki. Bezbramkowy remis utrzymał się jednak aż do ostatnich sekund tej odsłony.

Dosłownie na kilka chwil przed gwizdkiem na przerwę, wynik na tablicy zmienia się. W zamieszaniu w polu karnym, jeden z zawodników Cuiavii po rykoszecie dostaje piłką w rękę i mamy karnego dla Notecianki. Jedenastkę na bramkę zamienia Kacper Mozgawa

W drugiej części spotkania Notecianka dąży do podwyższenia wyniku, ale zamiast zyskać bramkę, traci zawodnika. W 52. minucie czerwoną kartkę dostaje Radosław Wójcik. 5 minut później, osłabiona ekipa gości strzela drugiego gola. Na liście strzelców melduje się ponownie Mozgawa.

W 66. minucie szczęście powraca do gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do własnej bramki skierował Dreżewski. Jest już 1:2 dla Notecianki.

Gorąco robi się w końcówce. 87, minuta - żółta kartka dla bramkarza Notecianki, 180 sekund później faul w tego zawodnika w polu karnym i drugi żółty kartonik. W konsekwencji z czerwoną kartką Marcin Walczak opuszcza boisko. Sędzia dyktuje też rzut karny, który na gola zamienia Dawid Deresiewicz. Remisowy wynik 2:2 nie zmienia się do końca meczu.

4 3

Pierwsza połowa wyrównana być może z lekkim wskazaniem na Cuiavie.Bramka z karnego do szatni była efektem przypadku. Druga część meczu zdecydowanie dla Cuiavii ale to efekt czerwonej kartki. Cenny choć jeden punkt choć przy odrobinie szczęścia mogłyby być trzy. 15:23, 15.05.2022

Odpowiedz

inoino

7 1

Czy to jest sens tak od kilku lat grać tylko o utrzymanie? Od tego kibiców nie przybędzie na trybunach! Pakość, Solec, Łochowo, Mogilno, Świecie, Rypin, Brodnica, Izbica... Wioski biją na łeb Inowrocław! Jak awansują Tłuchowo i Serock to od nich też będą bęcki!? Może będą wyrównane mecze o utrzymanie!? Masakra! Ludzie obudźcie się! Ani losowanie nagród ani darmowy żurek ani piwo ani kiełbasa z grilla nie wpłyną na podniesienie frekwencji na stadionie! Lepiej iść na HSW i obejrzeć ambitne koszykarki z SKS Kasprowicz! 18:45, 15.05.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Re inoRe ino

6 1

Bramkarz porażka,napastnika nie ma żadnego,obrońcy stwarzali więcej zagrożenia z przodu.Pakość jedna ze słabszych drużyn którą podejmowaliśmy u siebie.Nie wiem z kim mamy łapać potrzebne punkty do utrzymania? 19:17, 15.05.2022

kkskks

3 1

wyłóż 1.0- 1.2 mln i będzie 3 liga takie są realia. 12:48, 16.05.2022

Anty PO PiS Anty PO PiS

1 1

Myślę że w poprzednim roku kiedy było mnóstwo koncertów tefałeniarstwa online w Inowrocławiu, co to niby stracili gaże za odwołane koncerty z udziałem publiczności, to ta bańka na nich poszła z kasy miejskiej. Oczywiście to są moje podejrzenia, biorąc pod uwagę że kilka lat temu Thomas Anders za kilka piosenek z playbacku na Dniach Inowrocławia zgarnął bodajże 170 tysi. Kasa jest, ale na propagandę. 19:31, 16.05.2022

KibicKibic

10 0

Chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz o której nikt jeszcze chyba nie wspomniał. STAN MURAWY O KTÓRĄ DBA OSIR JEST SKANDALICZNY!!! Żeby miasto posiadało tak ładny stadion który jest oszpecony taką murawę to jest WSTYD!!! Współczuję zarówno zawodnikom Cuiavii jak i Notecianki że musieli dzisiaj kopać w takich warunkach. Serio OSIR-u nie stać na zatrudnienie kogoś kompetentnego w zakresie dbania o murawę?! WSTYD! 20:00, 15.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

5 0

Najważniejsze że z daleka ładnie wygląda murawa, a trybuny są ładnie wieczorem podświetlone. To wszystko sprawia na przyjezdnych kuracjuszach duże wrażenie, że niby jesteśmy nowoczesnym, dobrze zarządzanym miastem stojącym sportem. De facto ze stojącym sportem. Historyk powinien przejść do historii jako prezydent, dopiero wtedy może coś się ruszy w kwestii awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. 21:45, 15.05.2022

kibic kibic

3 0

Murawa jest taka jaka jest, bo traktuje się ją jak chodnik, Tydzień temu na murawie urządzono biuro zawodów biegowych i ustawiono scenę. Przecież to trzeba być barbarzyńcą! Każdy w butach z chodnika wchodzi, depcze i wnosi zarazki, grzyby i wszelkie brudy. Jak by komuś powiedzieć, że to nieporozumienie i tak nie powinno być, to patrzą jak na wariata, i tak jest tak od lat.
Kiedyś na stadionie ( wcale ne ekstraklasy) widziałem jak zawodnicy zapoznając się z murawą zdejmowali buty i zakładali sportowe laczki. 23:33, 15.05.2022

Odpowiedz

hihihihi

3 0

A jakie to są sportowe laczki? Powiem Ci jedną rzecz, piłkarze wychodzą na murawę po to w butach piłkarskich by dobrać odpowiednie do murawy. A w "sportowych laczkach", to chodzą pod prysznic. 07:08, 17.05.2022

XLXL

3 4

Tylko dlaczego znowu kibiców przyjezdnych jest więcej niż miejscowych? Czyżby żurek nie smakował?? 13:32, 16.05.2022

Odpowiedz

Kibic Kibic

5 0

A skąd Ty to możesz wiedzieć .Byłeś i liczyłeś kto komu dopinguje.Przecież to normalne że jeśli dwa kluby dzieli niespełna 15 km to i kibice przyjezdnych zjawia się w większej ilości. I bardzo dobrze że przyjechali kibice z Pakošci , zapewne zawodnicy na murawie mogli się cieszyć z gry przy większej widowni. Można powiedzieć że chłopaki zagrali dobre zawody ,bo byłem i było naprawdę wszystko co normalnego kibica futbolu zadowala. 15:05, 16.05.2022

@kibic@kibic

4 0

Skąd można wiedzieć? A choćby stąd że chodz na mecze, wiem ile biletów jest sprzedawanych i widzę ilu jest "kibiców" Cuiavii. A po drugie Inowrocław jest, skromnie mówiąc 7 razy większy od Pakości. To kogo kibiców było więcej? W kwestii tego że to tylko 15 km, które dzielą obie miejscowości, ilu kibiców z Ina było na jesieni w Pakości? Zapewne wiesz... 15:50, 16.05.2022

Odpowiedz

KibicKibic

0 2

Nie wiem ilu było ale wiem że sam niebyłem 16:37, 16.05.2022

Do @kibicDo @kibic

4 1

No to ile było sprzedanych biletów?? Prosimy o dokładną liczbę! Zobaczymy czy chociaz będziesz blisko 08:54, 17.05.2022

KibicKibic

1 1

Nie muszę liczyć kibiców i wcale mnie nie interesuje ile zostało sprzedanych biletów. Sam kupuje bilet na każde spotkanie choć posiadam karnet ale nie korzystam bo za niego nie płaciłem. Fajnie że mogę choć w ten symboliczny sposób pomóc klubowi. I nie należę do tej grupy kibiców którzy płacą 7 zł tylko po to by móc ulżyć sobie przez lżenie wszystkich przeciwników , sędziów a niekiedy nawet zawodników Cuiavii. Znam kilku chłopaków osobiście i nie zawsze podoba mi się ich gra ,jednak zawsze jak tylko mam czas przyjdę na stadion i cieszył się będę z wygranej a po porażce będę liczył że być może w następnej kolejce na "wyjeździe"będzie lepiej. Myślę że ze spokojem mogę siebie nazwać kibicem. A jak jest z Tobą? 20:30, 17.05.2022