Młode siatkarki w świetnej formie!

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 17:11, 15.04.2024 . Aktualizacja: 17:12, 15.04.2024
  • Wspaniały występ najmłodszych siatkarek MSPS Inowrocław podczas Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Minisiatkówce Dziewcząt w kategorii "2" zasługuje na uznanie.

14 kwietnia w Grudziądzu odbył się Finał Wojewódzki w Minisiatkówce dziewcząt w kategoriach "2", "3" i "4". W kategorii "2", po trzech turniejach eliminacyjnych, z 74 zespołów wyłoniono 36 drużyn finalistów, które podzielono na 6 grup po 6 zespołów.

Nasze dwa zespoły znalazły się w grupie "D". Zespół MSPS Inowrocław nr 1, w składzie Hania Będzitko i Zosia Roman, nie dał szans przeciwniczkom, wygrywając 5 meczy. Zespół MSPS Inowrocław nr 2, w składzie Konstancja Sperkowska i Konstancja Dąbek, zajął 3 miejsce w grupie "D", a do dalszej rywalizacji awansowali tylko najlepsi z każdej grupy.

W półfinale mistrzostw, po bardzo zaciętej i pechowej walce (Hania Będzitko nabawiła się poważnej kontuzji kolana), nasze dziewczyny przegrały z zespołem Joker Świecie. Niestety, z powodu kontuzji naszej zawodniczki, zespół MSPS Inowrocław nr 1 musiał oddać walkę o trzecie miejsce ze Spartakusem Koronowo walkowerem.

Wyniki Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii "2":
1. Koset Grudziądz
2. Joker Świecie
3. Spartakus Koronowo
4. MSPS Inowrocław nr 1

Godny uwagi jest fakt, że nasz zespół był o rok młodszy od przeciwniczek, co świadczy o ich ogromnym talencie i determinacji. Gratulacje dla Hani Będzitko i Zosi Roman!

[ZT]37492[/ZT]

Za trzy tygodnie odbędzie się najważniejszy turniej w kategorii "2" – walka o udział w XXX Finale Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Kinder Boy w Katowicach 2024. Już teraz zapraszamy 12 maja 2024 roku do Inowrocławskiej Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR na Finał Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Minisiatkówce w kategorii Single rocznik 2014. Stawką jest udział dwóch najlepszych zawodniczek w XXX Finale Mistrzostw Polski w Katowicach 2024. Nasze zawodniczki, Hania Będzitko i Zosia Roman, są zdecydowanymi faworytkami mistrzostw. Oczekujemy wielkich emocji!

W Turnieju "3" bardzo dobrze również zaprezentowały się trzy nasze zespoły. Pomimo poważnej choroby trenera Z. Nowaka, zawodniczki przystąpiły do zawodów praktycznie bez treningu. W grupie "A", MSPS Inowrocław nr 1 (J. Senftleben, A. Tyszko, L. Nowaczyk) zajęło 3. miejsce. W grupie "C", MSPS Inowrocław nr 2 (A. Jakielaszek, K. Michalak, J. Wojtysiak) również zajęło 3. miejsce, a MSPS Inowrocław nr 3 (H. Zaleta, N. Karaszewska, H. Jamroziak, B. Świerska, L. Dyrda) zajęło 5. miejsce.