⚽ Piłkarski weekend. Kto, z kim, kiedy i gdzie zagra

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 11:46, 19.09.2024 Aktualizacja: 11:46, 19.09.2024

⚽ Przed nami kolejny piłkarski weekend.

⚽ Emocji z pewnością nie zabraknie, bo wśród zaplanowanych spotkań jest jedno derbowe.

Jako pierwsi grać będą nasi czwartoligowcy z Cuiavii Inowrocław. Biało-Zieloni tym razem wyjazdowo zmierzą się z Lechem Rypin. Po ubiegłotygodniowej porażce z Unią Wąbrzeźno nastroje wśród inowrocławian nie są najlepsze, ale sobotni przeciwnik jest jak najbardziej w zasięgu naszych.

Lech to drużyna o potencjale zbliżonym do Cuiavii, więc szanse obu ekip są wyrównane. Początek meczu o godz. 16.00.

Kolejne mecze inowrocławskie drużyny rozgrywać będą już w niedzielę

6. kolejka gier w B-klasie przynosi trzem drużynom z Inowrocławia dwa mecze. Powód? Derby Noteci z Goplanią i wyjazdówka rezerw Cuiavii.

W poprzedniej turze rozgrywkowej MKP Noteć Inowrocław minimalnie uległa LZS Kościelec Kujawski 0:1. Z kolei mecz Goplanii z Fregatą Polanowice został przerwany w 79. minucie. Przy stanie remisowym 2:2, arbiter po trzech ostrzeżeniach dla Biało-Niebieskich za rzekome niesportowe zachowania kibiców, podjął decyzję o przerwaniu spotkania.

Czy ten mecz zakończy walkowerem dla Fregaty, czy też czeka nas inne rozwiązanie, dowiemy się w przyszłą środę. Informację przekażemy na naszych łamach niezwłocznie po jej otrzymaniu z zarządu klubu.

W takich okolicznościach Noteć w roli gospodarza w niedzielę o 11.00 podejmować będzie Goplanię. Zapewne na stadionie przy ul. Rakowicza pojawi się spora grupa kibiców Biało-Niebieskich. Zachęcamy do kibicowania obu inowrocławskim drużynom.

Równolegle druga drużyna Cuiavii Inowrocław na wyjeździe zmierzy się z Kujawami Kozy. W tym przypadku, nawet drugi garnitur Biało-Zielonych powinien wystarczyć do wywalczenia trzech punktów. Kujawy Kozy, mimo godnej pochwały ambicji, na razie są jedynie dostarczycielami punktów innym zespołom.