Rajdowy sukces załogi Kamena Rally Team

Reporter KI24.INFOReporter KI24.INFO 12:21, 11.04.2021 Reporter ki24.info Aktualizacja: 13:41, 11.04.2021

Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz wystartowali w w 1. rundzie Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych rajdzie Wielka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2021. Rajdowy duet zajął 2. miejsce.

[FOTORELACJA]2560[/FOTORELACJA]

Po bardzo udanym pierwszym Odcinku Specjalnym,  gdzie w klasyfikacji generalnej zajęli 2 miejsce wyprzedzając m.in Krzysztofa Hołowczyca. Drugi OS2 przebiegł pod dyktando awarii śrub mocujących koła. Odcinek ukończyli po kilkukrotnym zatrzymywaniu się na trasie celem dokręcania kół. W pewnym momencie koła  załogi były zamocowane na 2 szpilkach na 5, które powinny trzymać koło. Dotarli na metę OS o czasie, jednak na tyle późno, że za kilkanaście minut wyruszali na trzeci OS, na trasie którego "na szybko" naprawili pojazd, by ukończyć rajd.

[ZT]19789[/ZT]

- Umiejętności załogi pozwoliły ukończyć rajd na 2 miejscu w klasie OPEN. Był to 1 rajd nowym pojazdem, w tym roku jest to pojazd marki Polaris RZR PRO XP. Problemy wieku dziecięcego - ukręcone szpilki mocujące koła - zostaną usunięte przed następnymi zawodami, aby załoga Automobilklubu mogła w pełni wykorzystać potencjał nowego pojazdu, a że potrafią to pokazali na 1OS - relacjonuje Jerzy Marczewski, prezes Automobilklubu Inowrocławskiego

Rajdowcy dodatkowo zdobyli Puchar firmy Polaris.To właśnie podczas rajdu w Drawsku Pomorskim rozpoczęli też swoją przygodę  w roli zawodników fabrycznego zespołu Polaris. Ich  udoskonalony pojazd Polaris RZR PRO XP został już przetestowany, a na rajdowych trasach przeszedł chrzest bojowy.