Zawodnicy Automobilklubu Inowrocławskiego udanie zaczęli sezon

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 22:06, 09.05.2021 Mirosław Amonowicz Aktualizacja: 10:58, 11.05.2021

Reprezentanci Automobilklubu Inowrocławskiego mieli bardzo pracowity weekend.

Chcesz być #ZawszeNaCzasie? Obserwuj nas na GOOGLE NEWS

Załoga Kamena Rally Team – Tomek Białkowski i Dariusz Baśkiewicz startowali w piątek i sobotę w kolejnym rajdzie terenowym z cyklu Baja. Tym razem wystartowali na Węgrzech w rajdzie Riverside Baja 2021, który był eliminacją Mistrzostw Europy Strefy Centralnej FIA CEZ oraz eliminacją Mistrzostw Węgier. Nasza załoga wywalczyła 1. miejsce w klasie pojazdów T4 oraz bardzo dobre 2. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

[FOTORELACJA]2590[/FOTORELACJA]

W sobotę i niedzielę na torze motocrossowym w Kaliszu Pomorskim rozegrana została III i IV runda Pucharu Polski Cross Country. W tych zawodach startował Jacek Miler, który od kilku lat znakomicie reprezentuje nasz klub w tej motocyklowej dyscyplinie. W zawodach Jacek walczył nie tylko z rywalami na torze, ale również z dokuczliwym bólem. Z niedoleczoną kontuzją pleców i kolana nasz zawodnik wywalczył odpowiednio 15. i 14. miejsce. Mamy nadzieję, że chwila przerwy w startach pozwoli na wyleczenie do końca i powrót na tory w pełni zdrowia i sił.

W niedzielę w kolejnym rajdzie samochodowym w tym roku startowała rodzinna załoga: Maciej Smoleński – kierowca i Julia Smoleńska – pilotka. Tym razem były to zawody z cyklu Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2021. Start 3-litrowym BMW wśród samochodów z napędem 4x4 załoga może zaliczyć do udanych. Zajęli oni w klasyfikacji generalnej rajdu 2. miejsce i 2. miejsce w klasie K4 (pojazdy o pojemności silnika powyżej 2000 cm3 oraz z napędem 4x4). Maciej i Julia byli najszybsi wśród załóg startujących pojazdami z napędem na jedną oś. Była to pierwsza runda z trzech tegorocznych grudziądzkiego rajdu, więc walka pierwsze miejsca jest jeszcze otwarta.

- Przypomnę, że nie obecny weekend nie jest jedynym tak udanym w tym roku. Dwa tygodnie temu reprezentanci Automobilklubu Inowrocławskiego również walczyli w zawodach samochodowych, motocyklowych i nie tylko - mówi Jerzy Marczewski, szef automobilklubu.

[ZT]20179[/ZT]

Tomek i Darek z Kamena Rally Team startowali w Rumuni w rajdzie terenowym Baja 555 Romania. Zawody te zostały zdominowane przez Naszych zawodników. Wywalczyli oni 1 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu oraz 1 miejsce w klasie pojazdów SSV.

Maciej z Julią w tym samym czasie startowali w rajdzie samochodowym z cyklu Toruński Mistrz Kierownicy. W bardzo silnie obsadzonym rajdzie nasza załoga zajęła 4. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 4. miejsce w klasie. Znów byli najszybsi z załóg startujących pojazdami z napędem na jedną oś.

W ten sam weekend spokojnie i dostojnie sezon rozpoczęli członkowi sekcji starych samochodów Automobilklubu Inowrocławskiego. Właściciele najstarszego w klubie samochodu: Łukasz Waszak z żoną Michaliną oraz synkiem wyruszyli Standardem na pierwszą wiosenną podróż:

- Tak wspaniały początek sportowego i turystycznego sezonu, po covidovej i noworocznej przerwie, w wykonaniu naszych zawodników to zapowiedź bardzo dobrych wyników na koniec sezonu. Jak widać rangi zawodów są różne - od Mistrzostw Okręgu, Puchar Polski, Mistrzostw Polski, Węgier, Rumuni, po Mistrzostwa Europy. We wszystkich zawodach jesteśmy widoczni i walczymy o najwyższe lokaty. Turystycznie i zlotowo również dzielnie walczymy i jesteśmy w czubie. Najważniejsze dla mnie, aby wszyscy dotarli na metę i do domów bezpiecznie. I tego wszystkim – nie tylko członkom automobilklubu życzę - podsumowuje Jerzy Marczewski.