Goplania wygrywa. Szanse na utrzymanie są jednak niewielkie

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 13:00, 06.06.2021 Mirosław Amonowicz Aktualizacja: 19:20, 06.06.2021

W meczu 33. kolejki rozgrywek ligi okręgowej, Goplania Inowrocław pokonała po pełnym emocji spotkaniu Tłuchovię Tłuchów 4:2.

[FOTORELACJA]2638[/FOTORELACJA]

Mecz rozpoczął się w najlepszy z możliwych sposobów, od bramki dla Goplanii. Na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Makowiecki. Kilkanaście minut później, dobrą grę Biało-Niebieskich bramką uwiarygodnił Szymon Sobczak. Niespełna 20 minut po pierwszym gwizdku, Goplania miała już dwie bramki na koncie. Do końca pierwszej części meczu inowrocławianie mieli jeszcze przynajmniej dwie stuprocentowe okazje na zdobycie bramki, ale zabrakło szczęści i precyzji. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, więc Tłuchovia zdobyła bramkę kontaktową. Ostatnie minuty pierwszej połowy to dość rozpaczliwa obrona Goplanii przed atakami drużyny gości.

[ZT]20584[/ZT]

Po przerwie, Goplania wróciła na właściwe tory i tuż po rozpoczęciu drugiej połowy drugie trafienie zaliczył starszy z braci Makowieckich. Niestety, Tłuchovii udało się zdobyć kolejną bramkę i było już tylko 3:2 dla Goplanii. Na szczęście, świetnie dysponowany strzelecko Arek Makowiecki skompletował hat-tricka i mieliśmy 4:2 dla Biało-Niebieskich. Warto dodać, że sporą część drugiej odsłony, Goplania grała w dziesiątkę. Po dwóch żółtych kartkach boisko opuścił Krystian Makowiecki.