Najpierw zadyszka, a potem sprint po zwycięstwo. Noteć nadal na fali

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 19:32, 16.10.2021 Mirosław Amonowicz Aktualizacja: 21:16, 16.10.2021

Do czwartego meczu w tym sezonie koszykarze KSK Ciech Noteć Inowrocław przystępowali z pozycji lidera.

[FOTORELACJA]2892[/FOTORELACJA]

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne, dzisiejszy przeciwnik Noteci, też miał na swoim koncie 3 zwycięstwa. Biało-Niebiescy z lepszym bilansem punktowym minimalnie wyprzedzali Tarnovię w tabeli. Spotykały się więc dwie drużyny o zbliżonym potencjale.

W pierwszej kwarcie Noteć musiała uznać wyższość Tarnovii 13:17. W kolejnej odsłonie meczu, Noteć rzuciła się w pościg za wynikiem, wyraźnie wygrywając tę część spotkania 23:12. Przerwa.

Na trzecią część meczu goście wyszli mocno zmotywowani i to oni dyktowali warunki gry. Ta kwarta to znów lepsza Tarnovia 13:18. Ostatnia część meczu rozpoczęła się od przewagi gospodarzy.

Noteć bezwzględnie wypunktowała Tarnovię, doprowadzając do przewagi meczowej wynoszącej nawet 21 punktów. Do końca meczu Biało-Niebiescy kontrolowali sytuację i wygrali 82:66.