Inowrocław - sport, informacje sportowe, na boisku

Zamknij
KI24.INFO:

Turniej ITT Goplania połączył sport i jubileusz

Mirosław Amonowicz Mirosław Amonowicz 10:55, 28.06.2026 Aktualizacja: 11:00, 28.06.2026
Skomentuj Turniej ITT Goplania połączył sport i jubileusz Fot. ITT Goplania

Na kortach tenisowych w Parku Solankowym odbyła się druga część Turnieju Tenisowego ITT Goplania, zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka oraz zakończenia roku szkolnego. Wydarzenie było jednocześnie kontynuacją rywalizacji rozpoczętej 20 czerwca i wpisywało się w obchody 105-lecia tradycji klubu. Młodzi zawodnicy nie tylko walczyli o zwycięstwa, ale przede wszystkim spędzili aktywnie czas w sportowej atmosferze.

::photoreport{"type":"see-button","item":"6476"}

Na doskonale przygotowanych kortach rywalizowały dzieci trenujące w Inowrocławskim Towarzystwie Tenisowym Goplania. Tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter, ponieważ klub może pochwalić się ponad stuletnią historią sięgającą 1921 roku. Organizatorzy podkreślali, że liczna frekwencja najmłodszych jest najlepszym dowodem na to, że tenis w Inowrocławiu ma przed sobą dobrą przyszłość.

Młodzi zawodnicy zostali podzieleni na grupy odpowiadające ich wiekowi i poziomowi zaawansowania. Na każdym korcie nie brakowało emocjonujących wymian, sportowej ambicji oraz dopingu rodziców i trenerów.

Rywalizacja pod okiem doświadczonych trenerów

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali trenerzy Tadeusz Kwiatkowski i Krzysztof Kwiatkowski, dbając zarówno o sportowy poziom rozgrywek, jak i bezpieczeństwo uczestników.

Ze względu na panujące upały organizatorzy zdecydowali o skróceniu turnieju do 2,5 godziny. Decyzję podjęto z myślą o zdrowiu i komforcie dzieci. Mimo krótszego czasu rywalizacji nie zabrakło sportowych emocji, a uczestnicy mogli korzystać ze specjalnie przygotowanej strefy regeneracyjnej z poczęstunkiem.

Każdy uczestnik został nagrodzony

W ITT Goplania od lat obowiązuje zasada, że najważniejszy jest udział i rozwijanie sportowej pasji. Dlatego każde dziecko otrzymało pamiątkowy pakiet upominków oraz okolicznościowy złoty medal.

Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wywalczyli również szklane statuetki z logotypem klubu i pamiątkowym grawerem.

Turniej zorganizowano dzięki wsparciu partnerów

Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki dofinansowaniu z programu Fundusz dla Kujaw, realizowanego wspólnie przez firmy Qemetica i PreZero Polska. Turniej wsparła także starosta inowrocławski Wiesława Pawłowska.

Za przygotowanie i koordynację wydarzenia odpowiadał zarząd ITT Goplania w składzie: Waldemar Pelowski – prezes, Mariusz Kawczyński – wiceprezes, Robert Kacprzak – skarbnik oraz Hubert Szczepański – sekretarz.

Ponad wiek tenisowej tradycji

Inowrocławskie Towarzystwo Tenisowe Goplania należy do najstarszych klubów tenisowych w regionie. Od ponad wieku prowadzi szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych, popularyzując tenis ziemny oraz promując aktywny styl życia, zdrową rywalizację i integrację kolejnych pokoleń mieszkańców.

::news{"type":"see-also","item":"62072"}

::event{"type":"vertical","item":"5678"}

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

WIĘCEJ PODOBNYCH TEMATÓW: Sport

Najwięcej wydarzeń sportowych w dziale SPORT

Przejdź do wątku
0%