Noteć rozbiła Sklep Polski. Efektowna wygrana inowrocławian

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 20:39, 27.11.2021 Mirosław Amonowicz Aktualizacja: 22:23, 27.11.2021

Za nami mecz 12. kolejki rozgrywek koszykarskiej II ligi. W potyczce pierwszej i trzeciej ekipy, KSK Ciech Noteć Inowrocław podejmowała Sklep Polski MKK Gniezno.

[FOTORELACJA]2938[/FOTORELACJA]

Sobotnie spotkanie od początku zapowiadało się na ostry pojedynek. Na szczycie tabeli jest dość ciasno, więc wygrana w dzisiejszym meczu mogła mieć ogromne znaczenie dla drużyn z topu.

Już pierwsza kwarta pokazała, że Noteć, wspierana przez najliczniejszą jak dotąd w sezonie grupę kibiców, będzie dla gości z Gniezna ciężkim przeciwnikiem. 10-punktowa zaliczka (27:17 dla Noteci) po tej części spotkania była dobrym prognostykiem.

Kolejna kwarta również kończy się wygraną gospodarzy 19:14. Na przerwę schodzimy z prowadzeniem Biało-Niebieskich 46:31. Niezłe zawody rozgrywają Grod i Stańczuk, godnie asystuje im Filipiak.

[ANKIETA]60[/ANKIETA]

Czas na trzecią kwartę. I tutaj, na szczęście, bez niespodzianek. Noteć powoli, ale sukcesywnie wypunktowuje Sklep Polski i kończy wygraną 25:14. Tego meczu nie można chybna już przegrać. Na tablicy wyników 71:45, więc Noteć musiałaby położyć się na parkiecie, by to roztrwonić.

Ostatnia odsłona meczu to dalsza dominacja Noteci. Drużyna gości bezradna. Tę część wygrywamy 20:17, a mecz kończy się wysokim zwycięstwem Noteci 91:62.