Zamknij

Poznaj Cuiavię: Bartosz Burzyński

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 15:09, 14.01.2022 Mirosław Amonowicz Aktualizacja: 15:10, 14.01.2022
Skomentuj

Dziś pora na prezentację defensywnego pomocnika Cuiavii - Bartosza Burzyńskiego. Burza dołączył do Cuiavii w 2018 roku i od tego czasu jest pewnym punktem drużyny z Inowrocławia.

Zainteresowania pozaboiskowe: Szachy

Bartek dołączył do Cuiavii w 2018 roku i bardzo szybko zadomowił się w wyjściowym składzie zespołu. Na boisku wykonuje dużo tzw. "mrówczej" pracy, która gołym okiem jest ciężko dostrzegalna.

Dla zawodników ze środka pola przysposobionych defensywnie istnieje piłkarskie powiedzenie, że najlepiej wykonują swoją pracę na boisku wtedy, gdy po zakończeniu spotkania nikt nie pamięta, że brali udział w meczu. To dlatego, że każdy skupia swój wzrok na piłce, a w tym czasie Burza, gdzieś poza główną akcją, walczy w defensywie o to, by atak rywali spalił na panewce zanim jeszcze rozwinie się na dobre.

Piłkarska anegdotka: Pamiętam taki mecz z przeszłości, gdy do przerwy przegrywaliśmy z przeciwnikiem 0:4, a trener w szatni po pierwszej połowie powiedział nam wówczas, że... gramy dobry mecz.