Noteć nie dała szans toruńskiemu AZS-owi. Pewna wygrana inowrocławian

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 19:37, 26.01.2022 Mirosław Amonowicz Aktualizacja: 22:54, 26.01.2022

Po spotkaniach wyjazdowych koszykarze, KSK Ciech Noteć Inowrocław znów grają we własnej hali. Dzisiejsza środa to derby z AZS UMK Transbruk Toruń.

[FOTORELACJA]2978[/FOTORELACJA]

Minęło sporo czasu, od kiedy Noteć grała w Inowrocławiu. Ostatnio kibice Biało-Niebieskich mogli w domu dopingować swoich ulubieńców 8 stycznia. Później była wyjazdowa porażka z Sokołem Międzychód i odwołany mecz z Tarnovią. Dzisiaj, zawodnicy Noteci - wypoczęci i pełni sił - przystąpili do derbowego spotkania z toruńskim AZS UML Transbruk.

Pierwsza kwarta zdecydowanie na naszą korzyść. Świetna partia Kondraciuka. Wygrywamy 31:18. Dość wyrównany początek drugiej odsłony. Noteć jednak szybko wraca do mocnego punktowania torunian i jest 25:12. Na półmetku na tablicy wyników 56:30 dla Noteci.

Po przerwie wyrównana kwarta zakończona dwupunktowym prowadzeniem gości 17:19. W meczu wciąż wyraźne przewaga punktowa naszych 73:49. Tego meczu nie powinni przegrać. Przed nami ostatnia prosta. Gramy niemalże punkt za punkt. Wypracowany wcześniej dystans daje Noteci komfort gry.

Cieszyć może postawa nowego nabytku Noteci - Kamila Nawrota. Zawodnik świetnie wpasowuje się w drużynę, a w dzisiejszym meczu, wchodząc z ławki, zaliczył 13 punktów i 6 zbiórek.

Koniec meczu. Efektowna wygrana Noteci 101:75.