MKP Noteć Inowrocław wygrywa z liderem tabeli i wskakuje na szczyt

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 12:30, 18.09.2022 . Aktualizacja: 13:48, 18.09.2022

Dwie wygrane, remis i porażka - tak wyglądał meczowy bilans MKP Noteć Inowrocław przed meczem z liderem tabeli. Niedzielne spotkanie z Kolorowymi Krusza Zamkowa nie zapowiadało się na spacerek.

[FOTORELACJA]3231[/FOTORELACJA]

Pierwsza połowa meczu wyrównana, ale bramkę na swoim koncie zapisują Kolorowi, po strzale Wiktora Rydzyńskiego (34'). Do przerwy wciąż 0:1 dla gości.

Druga połowa już pod dyktando Noteci. Zawodnicy z Kruszy Zamkowej nieco opadli z sił, co bezwzględnie wykorzystuje Noteć. Dwie bramki strzela Kacper Kornacki (55', 77') oraz jedno trafienie dorzuca Kevin Piekarski (66').

Wydawało się, że nic już się w tym meczu nie wydarzy, ale w 82. minucie sędzia dyktuje rzut karny dla Kolorowych. Jedenastkę na bramkę zamienia Wiktor Tomaszewski.

MKP Noteć Inowrocław - Kolorowi Krusza Zamkowa

3:2 (0:1)

W przyszłym tygodniu Noteć pauzuje w rozgrywkach.

W chwili obecnej MKP Noteć Inowrocław wskoczyła na górę tabeli B-klasy. Do końca kolejki pozostał jeszcze jeden mecz. Teoretycznie Orłowianka wygrywając spotkanie z rezerwami Unii Gniewkowo, może zdetronizować Noteć. Jest to jednak mało prawdopodobne, bo przy takiej samej ilości punktów, Orłowianka musiałaby wygrać różnicą co najmniej 4 bramek, nie tracąc nic.