Cuiavia wróciła na zwycięski szlak. Wygrana na koniec rundy jesiennej

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 13:56, 26.11.2017 Reporter ki24.info

W ostatnim meczu w tym roku zajmująca przedostatnie miejsce w tabeli IV ligi Cuiavia Inowrocław walczyła z najsłabszą drużyną rozgrywek - Kujawiakiem Kowal. Na szczęście spotkanie zakończyło się zwycięstwem inowrocławian.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, ale więcej z gry mieli gospodarze. Choć chwilami gra toczyła się dość chaotycznie, to więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Cuiavii, co w konsekwencji zaczęło przekładać się na wynik.  Worek z bramkami rozwiązał w 17. minucie Arsenii Protsyshyn. 7 minut później na listę strzelców wpisał się Dariusz Słupski, a na kwadrans przed końcem pierwszej części spotkania trafił ponownie Arsenii Protsyshyn. Wydawało się, że trzybramkowe prowadzenie uda się dowieźć do końca tej połowy, ale tuż przed gwizdkiem padła bramka dla gości. Gola z przysłowiowego niczego zdobył Vitalii Shvets.

Na drugą połowę meczu Cuiavia wychodziła podbudowana prowadzeniem. Wynik meczu nie zmieniał się aż do 72. minuty, kiedy to przypomniał o sobie Vitalii Shvets, strzelają bramkę kontaktową. Na szczęście, niespełna 60 sekund później zapędy Kujawiaka ostudził grający dobre zawody Dariusz Słupski i było już 4:2. W ślady starszego kolegi poszedł też Mikołaj Błaszczyk zdobywając piątego gola dla Cuiavii. Na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry hat-tricka skompletował dzisiejszy "MAN OF THE MATCH"  Arsenii Protsyshyn.

CUIAVIA INOWROCŁAW - KUJAWIAK KOWAL

6:2 (3:1)

Kolejne spotkanie Cuiavia Inowrocław rozegra już w przyszłym roku w rundzie wiosennej. Dziękujemy zawodnikom i działaczom za jesień. Mamy nadzieję, że wiosna będzie taka, jak dzisiejszy mecz.