Unia Janikowo idzie, jak burza. W sobotę w Pucharze Polski zagra z pierwszoligowcem

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 08:52, 11.08.2020 Reporter ki24.info Aktualizacja: 09:36, 11.08.2020
Skomentuj Fot. Unia Janikowo Fot. Unia Janikowo

W najbliższą sobotę w Janikowie o godz. 16:00, Unia Janikowo zmierzy się w 1/32 Finału Pucharu Polski z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec. Dystrybucja biletów na to spotkanie rusza dziś po południu w siedzibie klubu przy ulicy Głównej 40

Janikowska Unia po piętnastu latach zdobyła Puchar Polski ma szczeblu wojewódzkim. Unici po przerwie spowodowanej pandemią, rozgrywki pucharowe rozpoczęli od meczu z Polonią Bydgoszcz. Po wygranej w Bydgoszczy 2:6, na drużynę Unii czekał toruński Pomorzanin. W tym meczu w regulaminowym czasie gry padł remis 2:2, a w konkursie rzutów karnych lepsi okazali się janikowianie. Po meczu w Toruniu Unię przyszedł czas wyjazd do Gniewkowa, aby tam zmierzyć się ze swoją imienniczką.

[ZT]17004[/ZT]

Po wygranej z zawodnikami z Gniewkowa czekał już tylko finał, w którym na Unię czekał bydgoski Zawisza. Finał regionalnego Pucharu Polski rozegrano we Włocławku, a spotkanie było niezwykle emocjonujące. Po zaciętym boju w regulaminowym czasie gry był remis. Warto dodać, że od około dwudziestej minuty spotkania Zawisza miał o jednego zawodnika mniej. Za faul poza polem karnym czerwoną kartkę ujrzał bramkarz z Bydgoszczy. Po pierwszych dziewięćdziesięciu minutach przyszedł czas na dogrywkę, w której na prowadzenie wyszli zawodnicy Zawiszy. Kiedy wydawało się już, że jest po meczu, bramkę na wagę konkursów jedenastek zdobył kapitan Unii - Przemysław Kędziora. W rzutach karnych lepsi okazali się janikowianie, którzy po bardzo dobrych interwencjach Gracjana Fabiszewskiego zwyciężyli 3:4.