Prace objęły szeroki zakres robót. W budynku wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zamontowano nowe grzejniki oraz zmodernizowano oświetlenie. Obiekt wyposażono również w instalację fotowoltaiczną wraz z magazynem energii, dzięki czemu część energii będzie pochodzić ze słońca.
W ramach inwestycji wykonano także instalację ciepłej wody użytkowej oraz zamontowano centralę wentylacyjną z funkcją ogrzewania, chłodzenia i wymiany powietrza. Prace objęły ponadto termomodernizację ścian zewnętrznych, co pozwoli ograniczyć straty ciepła.
Według założeń przedsięwzięcia zużycie energii pierwotnej ma zmniejszyć się o co najmniej 30 procent. Oznacza to niższe koszty utrzymania obiektu, a także ograniczenie emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 1 514 305,83 zł brutto. Gmina Pakość pozyskała na ten cel 1 206 752,71 zł dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach komponentu „Zielona energia i zmniejszenie energochłonności”.
Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Usług Gminnych w Pakości. Dzięki zakończonej inwestycji Ośrodek Kultury i Turystyki zyskał nowoczesne rozwiązania, które mają służyć mieszkańcom przez kolejne lata.
::news{"type":"see-also","item":"61823"}
::event{"type":"vertical","item":"5481"}
Mirosław Amonowicz [email protected]