Inowrocław - informacje z regionu

Zamknij
KI24.INFO:
W ciągu jednego dnia symbolicznie rozpoczęto budowę ważnego obiektu związanego z bezpieczeństwem mieszkańców oraz otwarto nową placówkę opieki dla najmłodszych. Oba przedsięwzięcia należą do najistotniejszych inwestycji realizowanych obecnie przez gminę. Samorząd podkreśla, że mają one odpowiadać zarówno na potrzeby związane z bezpieczeństwem, jak i rozwojem usług społecznych.
Pierwszy letni weekend przyciągnął nad jeziora wielu mieszkańców korzystających z wysokich temperatur. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali policjanci z Pakości i Kruszwicy, wspierani przez strażaków. Podczas działań ujawniono jednak sytuację, która może mieć poważne konsekwencje dla rodziców pozostawiających dzieci bez odpowiedniego nadzoru.
Budynek Ośrodka Kultury i Turystyki w Pakości po zakończeniu prac wygląda inaczej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Przeprowadzona inwestycja objęła nie tylko docieplenie obiektu, ale także szereg nowoczesnych rozwiązań mających obniżyć koszty eksploatacji i poprawić komfort użytkowników. Na realizację zadania gmina pozyskała ponad milion złotych dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy.
Niedzielny wieczór przyniósł poważne utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 251. W Wielowsi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego poszkodowanych zostało sześć osób. Skala zdarzenia sprawiła, że na miejsce skierowano liczne siły ratownicze, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez policję.
W Rycerzewie oficjalnie nadano skwerowi imię prymasa Polski Józefa Glempa. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele w Kościelcu, a następnie przeniosła się w okolice świetlicy wiejskiej. W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy, samorządowcy oraz przedstawiciele rodziny prymasa.
Poranne działania policjantów z Pakości zakończyły się wynikiem, który funkcjonariusze chcieliby oglądać jak najczęściej. W trakcie godzinnej akcji mundurowi zatrzymywali kierowców i sprawdzali ich stan trzeźwości przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Skontrolowano kilkadziesiąt osób, a kontrole nie wykazały ani jednego przypadku jazdy po alkoholu.
Od 25 maja Śluza nr 1 w Pakości zostanie wyłączona z eksploatacji w związku z planowanym remontem. Oznacza to, że jednostki pływające nie będą mogły korzystać z przeprawy przez ten stopień wodny. Utrudnienie będzie obowiązywać do odwołania
Mężczyzna awanturował się podczas policyjnej interwencji i zaatakował jednego z funkcjonariuszy. 49-latek został zatrzymany, usłyszał kilka zarzutów i decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.
Temat dawnego składowiska odpadów w Giebni był jednym z ważniejszych punktów dzisiejszej wizyty samorządowców w Pakości. Podczas spotkania rozmawiano o skutkach działalności tzw. mafii śmieciowej oraz o możliwościach dalszego zagospodarowania tego terenu. Władze województwa zadeklarowały współpracę przy działaniach związanych z naprawą szkód środowiskowych.
Pakość pozyskała duże dofinansowanie na modernizację sali widowiskowej miejscowego Ośrodka Kultury i Turystyki. Umowę podpisano dziś w Pakości z udziałem marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Prace mają poprawić komfort i możliwości organizacji wydarzeń dla mieszkańców.
Kierowca zjeżdżał od lewej do prawej strony pasa, a po chwili zatrzymał się na przystanku. Czujność policjantów z Pakości okazała się bardzo ważna, bo 68-latek potrzebował pilnej pomocy medycznej.
Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło w Radłowie koło Pakości. Z nieustalonych na razie przyczyn samochód osobowy uderzył tam w drzewo. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Droga jest w tej chwili zablokowana.
We wtorkowy poranek na jednej z lokalnych tras doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Oba auta zostały uszkodzone, a kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.
W Dziarnowie rozpoczęły się prace przy budowie drogi gminnej prowadzącej do mostu. Inwestycja obejmuje odcinek o długości 315 metrów i jest częścią większego projektu realizowanego także w Węgiercach.
Stoiska pełne rękodzieła, staroci i lokalnych produktów znów pojawią się w jednym miejscu. Organizatorzy zapowiadają kolejną odsłonę wydarzenia, które co roku przyciąga mieszkańców regionu. To także szansa dla wystawców, by pokazać swoje wyroby i dotrzeć do nowych klientów.