Inowrocław - kronika policyjna, kryminałki, wypadki, na sygnale

Zamknij
KI24.INFO:

5000 zł mandatu dla 26-latka - drogowego recydywisty

Mirosław Amonowicz Mirosław Amonowicz 16:53, 25.06.2026 Aktualizacja: 16:54, 25.06.2026

26-letni kierowca ponownie wpadł podczas kontroli drogowej za znaczne przekroczenie prędkości. Tym razem jechał 165 km/h na drodze krajowej nr 62, przekraczając dozwolony limit o 72 km/h. Ponieważ dopuścił się wykroczenia w warunkach recydywy, zapłaci 5000 zł mandatu i na trzy miesiące stracił prawo jazdy.

Kolejna szybka jazda zakończyła się wysoką karą

Do kontroli doszło na drodze krajowej nr 62, gdzie prędkość sprawdzali policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie. Funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu, który kierował Volkswagenem z prędkością 165 km/h poza obszarem zabudowanym.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 72 km/h kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Otrzymał również 15 punktów karnych oraz mandat w wysokości 5000 złotych.

Recydywa oznacza podwójną karę

Tak wysoka grzywna wynika z obowiązujących przepisów dotyczących recydywy drogowej. Obejmują one kierowców, którzy w ciągu dwóch lat ponownie popełniają to samo poważne wykroczenie drogowe. W takim przypadku wysokość mandatu zostaje podwojona.

– Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn tragicznych wypadków. Apelujemy do kierowców o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego – przypomina aspirant sztabowy Marcin Krasucki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie.

::news{"type":"see-also","item":"61982"}

::addons{"type":"alert"}

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

WIĘCEJ PODOBNYCH TEMATÓW: NA SYGNALE

Inowrocław - kronika policyjna, kryminałki, wypadki, na sygnale. Informacje #ZawszeNaCzasie. Zdjęcia z wypadków, pożarów i innych zdarzeń.

Przejdź do wątku
0%