Inowrocław - sport, informacje sportowe, na boisku

Zamknij
KI24.INFO:

Siedem medali i indywidualne wyróżnienia. Udany sezon SKS Kasprowicz

Mirosław Amonowicz Mirosław Amonowicz 12:14, 22.06.2026 Aktualizacja: 12:16, 22.06.2026
Skomentuj Siedem medali i indywidualne wyróżnienia. Udany sezon SKS Kasprowicz Fot. Nadesłana

Miniony sezon przyniósł młodym koszykarzom i koszykarkom SKS Kasprowicz kolejne sukcesy. Podczas uroczystej gali zakończenia rozgrywek Kujawsko-Pomorskiego Związku Koszykówki w Toruniu inowrocławski klub znalazł się w gronie najbardziej utytułowanych. Na dorobek składa się aż siedem medali oraz dwa indywidualne wyróżnienia dla zawodniczek. To efekt pracy prowadzonej od lat przez trenerów, zawodników i ich rodziców.

::photoreport{"type":"see-button","item":"6461"}

W Toruniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca sezon Kujawsko-Pomorskiego Związku Koszykówki. Podczas wydarzenia najlepsze drużyny i zawodnicy odebrali medale oraz nagrody indywidualne. Wśród wyróżnionych nie zabrakło SKS Kasprowicz, który może zaliczyć ostatnie miesiące do bardzo udanych.

Młodzieżowe zespoły z Inowrocławia wywalczyły w sumie siedem medali. Złote krążki zdobyły drużyny U-15M i U-12K, a także zespoły rywalizujące w koszykówce 3x3 U-15M oraz 3x3 U-17M. Srebrne medale trafiły natomiast do ekip U-11K, U-10K i U-10M.

Wyróżnienia dla zawodniczek

Indywidualne sukcesy odniosły także zawodniczki klubu. Weronika Misiewicz została królową strzelczyń ligi U-12K, a jednocześnie okazała się najlepszą zawodniczką pod względem liczby celnych rzutów za trzy punkty.

Z kolei tytuł najlepszej strzelczyni rozgrywek U-15K przypadł Zuzannie Semenowicz.

Klub dziękuje za wsparcie

– To kolejny tak udany sezon naszych podopiecznych. Od lat jesteśmy w czołówce młodzieżowych klubów koszykarskich województwa kujawsko-pomorskiego. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaufanie, którym nas obdarzają i powierzają nam swoje dzieci, abyśmy mogli rozwijać w nich pasję do koszykówki. Każdego roku możemy liczyć na wsparcie władz samorządowych Miasta Inowrocław i Powiatu Inowrocławskiego oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dużo naszych projektów realizowaliśmy przy wsparciu Funduszu dla Kujaw – Qemetica Soda Polska. Za wszystko bardzo serdecznie dziękujemy i już nie możemy doczekać się kolejnego sezonu. Do zobaczenia na parkiecie! – podkreśla prezes SKS Kasprowicz Dariusz Sikora.

::news{"type":"see-also","item":"61829"}

::event{"type":"vertical","item":"5626"}

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

WIĘCEJ PODOBNYCH TEMATÓW: Sport

Najwięcej wydarzeń sportowych w dziale SPORT

Przejdź do wątku
0%