Zamknij

Szóstka najlepsza w czwórboju lekkoatletycznym

Mirosław AmonowiczMirosław Amonowicz 14:38, 17.05.2018 Reporter ki24.info Aktualizacja: 14:43, 17.05.2018
Skomentuj

Na Stadionie Miejskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców i Dziewcząt. Rywalizowało ze sobą 7 szkół podstawowych.

Zawodnicy startują w 4 konkurencjach lekkoatletycznych: biegowych na 60 m, 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy, w skoku w dal lub wzwyż do wyboru i rzucają piłeczką palantową.

Za najlepsze wyniki indywidualne wyróżnić należy: Martę Bednarek z Tuczna - 8,5 sek w biegu na 60 m i skoczyła w dal- 4,70m oraz Oskara Chwiłowicza z SP 6, który w biegu na 60 m uzyskał czas - 7,8 sek. i skoczył w dal - 5,20 m. Zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców zwyciężyła ekipa z inowrocławskieh Szóstki z wynikiem 959 pkt., natomiast wśród chłopców szkoła zdobyła 1130 pkt wielobojowych. Zespoły dziewcząt i chłopców awansowały do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 29 maja w Inowrocławiu.

Drugie miejsce w kategorii chłopców wywalczyli chłopcy z Pakości - 1022 pkt, trzecia była ekipa SP 2 - 991 pkt. Wśród dziewcząt kolejne miejsca zajęły reprezentantki Tuczna - 935 pkt i Woli Wapowskiej - 781 pkt.