IMPREZY W INOWROCŁAWIU I REGIONIE

Zamknij
KI24.INFO:
Fot. KCK Inowrocław

Blues wraca do Solanek. Po siedmiu latach znów zabrzmi INO Blues Festival

Mirosław Amonowicz Mirosław Amonowicz 09:56, 23.06.2026

Blues wraca do Solanek. Po siedmiu latach znów zabrzmi INO Blues Festival

Po kilku latach przerwy do Inowrocławia wraca wydarzenie, które przez lata przyciągało miłośników bluesa i rock and rolla. Organizatorzy zapowiedzieli ósmą edycję INO Blues Festival, która odbędzie się na początku lipca w Parku Solankowym. Na scenie pojawią się trzy zespoły reprezentujące różne odmiany tego gatunku, a udział w wydarzeniu będzie bezpłatny.

Po siedmioletniej przerwie do kalendarza imprez wraca INO Blues Festival. Ósma edycja wydarzenia odbędzie się 5 lipca w muszli koncertowej Parku Solankowego w Inowrocławiu. Początek koncertów zaplanowano na godzinę 17.00, a wstęp będzie wolny.

Trzy zespoły na jednej scenie

Tegoroczny program tworzą trzy znane formacje.

After Blues to duet działający nieprzerwanie od 46 lat. Muzycy wypracowali własne brzmienie, łączące klasyczny blues z balladowym klimatem. Przez lata współpracowali między innymi z Tadeuszem Nalepą i Mirą Kubasińską, a ich znakiem rozpoznawczym jest nietypowa konstrukcja perkusji pozwalająca na jednoczesną grę na dwóch instrumentach.

Szulerzy świętują w tym roku 25-lecie działalności i promują swój ósmy album zatytułowany „Kolory”. Ich styl, określany jako blues'n'roll, łączy rhythm and blues, rock and roll i elementy soulu. Podczas koncertu w Inowrocławiu zespołowi towarzyszyć będzie gość specjalny – Bartek Szopiński, znany z grupy Boogie Boys.

Z kolei Boogie Boys od ponad dwóch dekad koncertują w kraju i za granicą. Grupa występowała między innymi u boku Shakin' Stevensa i Erica Burdona, a album „Full Speed No Brakes” otrzymał nominację do nagrody Fryderyk.

Powrót po kilku latach przerwy

Poprzednia edycja festiwalu odbyła się przed siedmioma laty. Powrót imprezy oznacza ponowne pojawienie się w Inowrocławiu wydarzenia skierowanego do miłośników bluesa, boogie woogie i klasycznego rock and rolla.

Koncerty odbędą się w muszli koncertowej Parku Solankowego. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, a udział w wydarzeniu nie wymaga zakupu biletów.

::news{"type":"see-also","item":"61811"}

::event{"type":"vertical","item":"5544"}

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
0%