Inowrocław - informacje z regionu

Zamknij
KI24.INFO:

Wkrótce ruszy nabór do nowych mieszkań. SIM odsłania szczegóły

Jakub Kozłowski Jakub Kozłowski 15:56, 22.06.2026 Aktualizacja: 17:38, 22.06.2026
Skomentuj Wkrótce ruszy nabór do nowych mieszkań. SIM odsłania szczegóły fot: Jakub Kozłowski
  • Mieszkańcy zainteresowani wynajmem mieszkań w powstającym osiedlu w Cieślinie wkrótce będą mogli składać wnioski. 

  • Podczas konferencji prasowej przedstawiciele SIM Gminy Inowrocław oraz samorządu poinformowali o zasadach naboru, kryteriach kwalifikacyjnych i postępie prac budowlanych.

  • Pierwszy etap obejmie 60 mieszkań w dwóch budynkach.

Nabór rusza od 1 lipca

Przedstawiciele SIM Gminy Inowrocław poinformowali, że wnioski będzie można składać od 1 lipca. W najbliższych dniach na stronach internetowych gminy oraz spółki opublikowane zostaną szczegółowe zasady naboru, wymagane dokumenty i formularze.

Pierwszy nabór obejmie dwa budynki i łącznie 60 mieszkań. Jak podkreślono podczas konferencji, zainteresowanie inwestycją będzie miało wpływ na uruchamianie kolejnych etapów naboru.

Obecnie na terenie inwestycji trwają roboty budowlane. Docelowo w Cieślinie powstanie osiem budynków wielorodzinnych, natomiast aktualnie realizowana jest budowa czterech obiektów.

Kto będzie mógł ubiegać się o mieszkanie?

Jednym z podstawowych warunków jest brak tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego. Oprócz kryteriów ustawowych dotyczących dochodów zastosowano również minimalne progi dochodowe, które mają potwierdzić zdolność przyszłych najemców do ponoszenia kosztów utrzymania mieszkania.

Dodatkowe punkty będą mogli otrzymać między innymi mieszkańcy gminy Inowrocław, osoby pracujące lub prowadzące działalność gospodarczą na jej terenie, a także rodziny z dziećmi czy gospodarstwa domowe, w których mieszka osoba z niepełnosprawnością.

Przedstawiciele SIM zapewniają, że osoby składające dokumenty będą mogły liczyć na pomoc przy uzupełnianiu ewentualnych braków formalnych.

Cieślin przygotowuje się na nowych mieszkańców

Podczas konferencji głos zabrała również sołtys Cieślina i radna gminy Barbara Pułaczewska, która podkreślała potencjał rozwojowy miejscowości. Jak zaznaczyła, inwestycja może przyciągnąć nowych mieszkańców i przyczynić się do dalszego rozwoju okolicy.

Zwróciła uwagę na dobre położenie Cieślina, bliskość Inowrocławia oraz dostęp do infrastruktury edukacyjnej, w tym szkoły w Sławęcinku. Podkreśliła również, że prowadzone prace budowlane nie są obecnie uciążliwe dla mieszkańców.

Całość konferencji można obejrzeć w naszym materiale wideo.

::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/WGGXyz6bCqU"}

::news{"type":"see-also","item":"60257"}

::news{"type":"see-also","item":"52338"}

::news{"type":"see-also","item":"61829"}

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
0%