Nadgoplańskie WOPR zakończyło przygotowania kąpieliska na plaży „Cypel” na Półwyspie Rzępowskim w Kruszwicy. Ratownicy wyznaczyli trzy strefy kąpielowe, dostosowane do wieku i umiejętności osób korzystających z akwenu.
Najmłodsi mogą korzystać ze strefy brodzikowej, oznaczonej białą siatką z bojkami. Dla osób nieumiejących pływać przygotowano strefę wyznaczoną czerwonymi linami, natomiast pływający mogą korzystać z części oznaczonej żółtymi linami.
Przed rozpoczęciem sezonu przygotowano również teren plaży, aby był gotowy na przyjęcie mieszkańców oraz turystów odwiedzających Kruszwicę i okolice.
Sezon kąpielowy na Cyplu już się rozpoczął. Ratownicy WOPR pełnią dyżury codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00, a bezpieczeństwa wypoczywających będą strzec do 6 września 2026 roku.
Bezpiecznych wakacji!





::news{"type":"see-also","item":"62012"}
::addons{"type":"forecast"}
Mirosław Amonowicz [email protected]