Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Janikowie poinformowało o wprowadzeniu ograniczeń w korzystaniu z wody z sieci wodociągowej. Apel skierowany jest do wszystkich mieszkańców korzystających z miejskiej sieci wodociągowej.
Zgodnie z komunikatem, codziennie w godzinach od 6:00 do 22:00, aż do odwołania, należy powstrzymać się od wykorzystywania wody z wodociągu do: podlewania ogródków przydomowych, podlewania terenów zielonych, napełniania basenów.
PGKiM powołuje się na przepisy ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.
Jak wyjaśnia spółka, ponadnormatywny pobór wody może powodować spadki ciśnienia w sieci, a nawet prowadzić do zakłóceń w ciągłości dostaw. W skrajnych przypadkach może również zwiększać ryzyko wtórnego zanieczyszczenia wody w sieci wodociągowej.
Do apelu przyłączył się także Urząd Miejski w Janikowie, który zachęca mieszkańców do odpowiedzialnego i racjonalnego korzystania z wody. Ograniczenie jej zużycia w okresie zwiększonego zapotrzebowania ma pomóc w zapewnieniu stabilnych dostaw dla wszystkich odbiorców.
Podobne apele pojawiły się też w Gminie Inowrocław i Gminie Złotniki Kujawskie.
::news{"type":"see-also","item":"61982"}
::addons{"type":"alert"}
Mirosław Amonowicz [email protected]