Inowrocław - informacje z regionu

Zamknij
KI24.INFO:

Pakość stawia na bezpieczeństwo i najmłodszych mieszkańców

Mirosław Amonowicz Mirosław Amonowicz 14:36, 24.06.2026 Aktualizacja: 14:39, 24.06.2026
Skomentuj Pakość stawia na bezpieczeństwo i najmłodszych mieszkańców Fot. Katarzyna Lewandowska/UM Pakość

W ciągu jednego dnia symbolicznie rozpoczęto budowę ważnego obiektu związanego z bezpieczeństwem mieszkańców oraz otwarto nową placówkę opieki dla najmłodszych. Oba przedsięwzięcia należą do najistotniejszych inwestycji realizowanych obecnie przez gminę. Samorząd podkreśla, że mają one odpowiadać zarówno na potrzeby związane z bezpieczeństwem, jak i rozwojem usług społecznych.

W środę w Pakości odbyły się uroczystości związane z realizacją dwóch ważnych inwestycji. Nad Jeziorem Pakoskim symbolicznie wbito pierwsze łopaty pod budowę Centrum Bezpieczeństwa z Magazynami Obrony Cywilnej, a także otwarto nowy żłobek „Wiewiórka”.

Powstanie Centrum Bezpieczeństwa

Na terenie plaży nad Jeziorem Pakoskim rozpoczął się kolejny etap realizacji jednej z największych inwestycji samorządowych ostatnich lat. Budowane Centrum Bezpieczeństwa wraz z Magazynami Obrony Cywilnej ma w przyszłości wspierać działania służb oraz zwiększać możliwości reagowania na sytuacje kryzysowe.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej i służb ratowniczych, w tym wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel, poseł Magdalena Łośko, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, przedstawiciel europosła Krzysztofa Brejzy, a także władze gminy Pakość.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia było symboliczne wbicie łopat rozpoczynające realizację inwestycji.

Nowy żłobek dla najmłodszych

Tego samego dnia oficjalnie zainaugurowano działalność żłobka „Wiewiórka”. Nowa placówka ma zapewnić dzieciom bezpieczne warunki opieki, a rodzicom ułatwić łączenie obowiązków zawodowych z życiem rodzinnym.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Magdalena Łośko, Michał Sztybel oraz burmistrz Pakości Michał Siembab. Podczas wizyty zaprezentowano również efekty zakończonej niedawno termomodernizacji Ośrodka Kultury i Turystyki w Pakości.

Prace objęły szereg działań poprawiających efektywność energetyczną budynku, co ma przełożyć się na niższe koszty eksploatacji oraz większy komfort użytkowników obiektu.

Realizacja obu przedsięwzięć pokazuje, że gmina koncentruje się zarówno na inwestycjach związanych z bezpieczeństwem mieszkańców, jak i rozbudowie infrastruktury społecznej. Powstające centrum ma zwiększyć gotowość do reagowania w sytuacjach kryzysowych, natomiast nowy żłobek stanowi wsparcie dla rodzin wychowujących najmłodsze dzieci.

::news{"type":"see-also","item":"61937"}

::addons{"type":"alert"}

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

WIĘCEJ PODOBNYCH TEMATÓW: BIZNES I INWESTYCJE

Informacje z Inowrocławia o tematyce biznesowej i inwestycyjnej. Zobacz, co powstaje w Inowrocławiu i jakie inwestycje realizuje miasto i prywatni inwestorzy. Bądź #ZawszeNaCzasie z najnowszymi informacjami z tej branży.

Przejdź do wątku
0%